x-kom hosting

Proszę o pomoc w zrozumieniu.

Koozes
utworzono
utworzono

Chciałbym wymienić sobie płytę główną, lecz napotkałem pewien problem. Wszystkie inne podzespoły chciałbym zostawić tylko na płycie głównej mam jedno wejście na dysk SSD, a jego pojemność wynosi jedyne 500GB i nie chcę przerzucać pamięci z tego dysku na nowy tylko żebym miał dwa wejścia. Ale wracając, wybierając nową płytę napotkałem na parametry przedstawione na załączonym obrazie. Czy mógłby ktoś, proszę, wyjaśnić mi czym się różnią te dwa typy pamięci?

image.png.08e763e113b586a1ebd9c15b0f1656bd.png

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie zaczynaj od końca, tylko od początku. Wypisz specyfikację obecnego kompa (procesor, płyta główna, karta graficzna, ram, dysk, zasilacz)

Budżet na modernizację oraz podzespoły jakie chcesz kupić (rozumiem, że jedynie płyta główna i nic więcej?)

Powód oraz cel modernizacji (uszkodzona obecna płyta główna, cokolwiek)?

Jeżeli chcesz pełnej porady, potrzeba pełnego obrazu sytuacji, a nie randomowo wyrwane pytanie.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Koozes
komentarz
komentarz

@Mogeto Chcę wymienić tylko obecną płytę główną ponieważ brakuje mi już pamięci na moim obecnym dysku (500GB), a mam tylko jeden slot na niego, a chciałbym mieć 2 dyski.

Fajnie by było zmieścić się w 600-700 zł, ale jeśli będzie nieco ponad to jest to również opcja do rozważenia.

Specyfikacje:

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, ta płyta główna ma tylko jeden slot na dysk M.2 który jest już zajęty przez Samsunga 970 Evo 500GB M.2

Tylko, że kolejnego dysku SSD nie musisz brać pod M.2. Możesz wziąć pod SATA.

https://www.x-kom.pl/p/400626-dysk-ssd-crucial-1tb-25-sata-ssd-mx500.html

Normalnie podpinasz go przewodem pod złącze SATA i tyle.

 

Jako, że przepustowość slotu M.2 jest największa - system operacyjny + programy + kilka gierek możesz mieć na obecnym Samsungu 970, natomiast resztę plików i gier wrzucisz sobie na SSD Cruciala MX500 1TB pod SATA.

Wymiana płyty głównej jest nieuzasadniona.

  • Super 1
Koozes
komentarz
komentarz

@MogetoA jakiego rodzaju jest to dysk: wewnętrzny czy zewnętrzny, ponieważ wolałbym aby jednak był to zewnętrzny dysk?

adijedi
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest wyznaczone miejsce w obudowie na tego typu dysk ssd/hdd

np w dolnej części tunelowej, zależy od obudowy. W instrukcji często masz rysunek/opis gdzie taki dysk umieścić, podłączasz do niego kabel od zasilacza a kolejny kabel SATA podpinasz pod płytę główną.

  • Zatem, możesz sobie kupić polecony wyżej przez Mogeto taki dysk. Zazwyczaj dysk na płycie głównej jest jako systemowy, a Ty dokładasz ssd/hdd jako magazyn plików/instalek itp.

 

  • Równie dobrze możesz sprzedać swój dysk (po formacie) kupić 1, 2 lub 4 Terabajtowy dysk. Zaoszczędzisz wówczas na zamianie płyt głównych, która i tak jest bardziej inwazyjna niż podmianka samego dysku.
Edytowane przez adijedi
  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.