x-kom hosting

Panowie i panie jaki zasilacz?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Nieznamsięnatechnologii
utworzono
utworzono

Chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz będzie odpowiedni dla karty GeForce RTX 4090 (msi)i cpu Intel i9 13900k

Nie żeby coś, nie mam takiego potwora ale z ciekawości pytam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :banana:

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

A jaki masz budżet? 

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Niebieska nieskończonoy + sorki bo procek do będzie intel core i9 14900kf

( k = odblokowany mnożnik,f = brak zintegrowanego układu graficznego 

radoslawczech
komentarz
komentarz

Witam. Mam podobne pytanie ale kupiłem Zotac trinity oc rtx 4080 i narazie mam klocek ryzen 5 5600X ale z czasem zmieniał będę na coś szybszego. I mam dylemat jaki kupić zasilacz? Wiem że to wydatek na kilka dobrych lat. Bo skoro teraz mi kalkulator podpowiada że będzie zestaw brał ponad 400W to raczej coś w granicach 750-850W. Pytanie czy brać więcej patrząc na sprawność? Szukam czegoś co ma dobre opinie, długą gwarancję. Jeszcze czy zależy mi na modularnym? Nie koniecznie ale narazie z tego co widzę to większość modularnych ma 12VHPWR. Czy niemodularne mają jeszcze do końca się nie zoorientowałem. Proszę o polecenie czegoś cena/jakość. Dziękuję.

anioł2009
komentarz
komentarz

Solidne 750-850 spokojnie ogarnie tą kartę, pytanie co z procesorem. Jeśli zmienisz na jakiegoś potwora i będziesz robił odatkowe OC karty i OC cpu ( co raczej nie ma sensu ale jednak ludzie to robią ) to może się okazać że masz trochę za mało mocy. Myslałeś już jaki konkretnie cpu kupisz ?

radoslawczech
komentarz
komentarz

Tzn narazie nie odpaliłem tej karty bo szukam zasilacza (po zakupie karty myślałem że wykorzystam swoj stary Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W (SPC166) dokupię jakąś przejściówkę na 8pin i będzie git ale to raczej ryzyko. Ja generalnie gram tylko w gry wyścigowe (dirt, wrc2023, assetto corsa) i to nie są jakieś mega wymagające jak cyberpunk itp. Ba, zależało mi na 4k bo gram na tv 65". Sam jeszcze nie wiem jak procesor będzie się zachowywał w tej rozdzielczości. 

radoslawczech
komentarz
komentarz

Ciekawe. A co sądzisz o MSI bo na x-kom to czuć jakąś promocje na tą markę. Może dobry nie twierdzę że nie. No i ceną mnie zaskoczyłeś kolego.

anioł2009
komentarz
komentarz

@radoslawczech nie ma ciśnienia na tą markę.

A co z ceną jest nie tak ? 

radoslawczech
komentarz
komentarz

@anioł2009 wydaje mi się że cena atrakcyjna!

anioł2009
komentarz
komentarz

Jest okej jak na platformę CWT  o takim watażu... nawet bez promocji

radoslawczech
komentarz
komentarz

No wybiorę tego MSI. Poczytałem "opinie" to nawet jakość kabli przemawia za nim. Dam znać jak go dostarczą jak to będzie łazić. Najlepszego w nowym roku! Pozdrawiam. 

KillaHill
komentarz
komentarz

W dobrych cenach masz teraz Seasonic Focus ATX 3.0 w promocji

https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-2024

 

Focus GX 850 ATX 3.0 za 575 zł, a 1000W za 720 zł 

  • Dobra wypowiedź 1
radoslawczech
komentarz
komentarz

@KillaHill z tymi cenami to tak zawsze. Promocja jest jak już kupisz co innego :) . Ja tego MSI o którym @anioł2009 dałem 519pln także cena spoko. 

Ogólnie chciałbym napisać o tym zasilaczu MSI MPG 850G. Opakowanie ładnie wykonane. Sam zasilacz wydaje się solidny. Duża ilość okablowania raczej standardowego i kabel do karty graficznej. Kable giętkie bardzo ładnie się układają. Długość dobra. Sam zasilacz raczej cichy bo nie miałem okazji wsłuchać się w pracę bo bardziej wentylatory na karcie i procesorze słychać. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.