x-kom hosting

Czy można połączyć kartę graficzną

Daniel 1.1.1
utworzono
utworzono

Witam

Pytanie jak wyżej

Chodzi mi konkretnie o to czy do komputera stacjonarnego z zintegrowaną kartą graficzną można dokupić jakąś inną kartę graficzną i ja jakoś połączyć?

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, ale najistotniejsze warunki to obecność slotu PCI-E, miejsce w obudowie oraz marka i moc zasilacza.

Pokaż zdjęcia z programu CPU-Z (zakładka CPU, Mainboard oraz Memory) a także dobrze byłoby gdybyś przeczytał model z naklejki zasilacza.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

To nie jest nowe. To są podzespoły sprzed 12 lat, tam połowa podzespołów w środku jest używana. Nie warto tego brać.

Odpowiadając na pytanie - tak można dołożyć kartę pokroju GTX1650, o ile zasilacz jest markowy, a nie z czarnej listy.

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

Czy jest Pan w stanie polecić coś w tych pieniądzach co było by warto kupić?

Mogeto
komentarz
komentarz

Przykładowo taki koszyk jak na zdjęciu poniżej, na przykładzie sklepu xkom.

Do tego dokładasz sobie używanego GTX750Ti 2GB za 140zł.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-750-ti-2gb-gddr5

W przyszłości możesz wymienić GTX750Ti na RX6600, a także dokupić pojemniejsze dyski.

xkom.png

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

A czy przy takim koszyku znajduje się całe okablowanie?

Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz ma pełne okablowanie by złożyć ten komputer, a sam przewód zasilający (do gniazdka) powinien być dołączony w pudełku od zasilacza, natomiast przewód sygnałowy (np HDMI lub DVI) powinien znajdować się w pudełku od monitora,

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

A jak na przykład mam już dysk SSD 1tb z laptopa z windowsem nada się ?

leelareso
komentarz
komentarz

Będziesz musiał formata zrobić/

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

To wtedy nie zamawiać tego co jest na zdjęciu w koszyku?

leelareso
komentarz
komentarz

Jak to stary dysk to lepiej nowy no i oczywiście to zależy ile miejsca ci będzie potrzebne.

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

Ja go kupowałem jakoś rok temu

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

A jak bym chciał dobrać napęd wewnętrzny dvd to jaki patrzeć? Tylko jakiś tani

Mogeto
komentarz
komentarz

Naped DVD wygodniej ogarnąć sobie zewnętrzny po USB. Plus tego rozwiązania jest taki, że możesz używać jednego napędu do różnych urządzeń, zamiast mieć na stałe wbudowany w komputer.  Poza tym, współczesne obudowy komputerowe coraz rzadziej mają zatokę na napęd DVD, więc to dodatkowe utrudnienie.

Jeśli chodzi o dysk - o ile jest to najzwyklejszy SATA lub na port M.2, to będzie pasować.

 

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

Oto koszyk który zamówiłem z pana pomocą, dorzuciłem tam napęd przenośny tak jak pan napisał. 

Screenshot_20231231-083529_Chrome.thumb.jpg.2eb3de53eb984ac275a444c56ee89052.jpg

A to jest dysk o którym mowaP_20231231_083323.thumb.jpg.63dfef5b2418e4f622ed801499970d3b.jpg

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

No i karta graficzna o której pan pisał 

Screenshot_20231231-090154_Allegro.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

No i spoko. Ten dysk SSD na SATA będzie Ci działał z tym komputerem, ale pod system lepiej mieć Lexara M.2, bo jest szybszy. Po złożeniu nie zapomnij włączyć profilu XMP dla pamięci RAM w biosie płyty głównej, żeby prędkość 3200 była aktywna. W przeciwnym wypadku będzie pracować na 2133. Moduły RAM wkładasz w drugi oraz czwarty slot od strony procesora.

Monitor podłączasz do karty graficznej, a nie do płyty głównej.

Daniel 1.1.1
komentarz
komentarz

Przy składaniu na pewno będę się jeszcze odzywał żeby zrobić to wszystko tak jak trzeba.

Interesuje mnie jeszcze win 10 pro, jest pan w stanie coś polecić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.