x-kom hosting

Starfield - migające oświetlenie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: adijedi ,
BiceQ
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnio zainstalowałem sobie Starfielda i zauważyłem, że wszelakie oświetlenie typu lampy, oświetlenie pomieszczeń itp. co jakiś czas potrafi mignąć co troszkę irytuje. Grę mam na ustawieniach ultra +DLSS + FG, aczkolwiek zmieniałem ustawienia graficzne na wszelakie sposoby (włącznie z wyłączeniem DLSS) i problem nie znika. Sterowniki GPU najnowsze, zainstalowane przez czystą instalację z wykorzystaniem DDU. Weryfikowałem również pliki gry. Nie wiem, czy jest to wina samej gry, czy też coś może być nie tak z komputerem. Specyfikacja samego PC znajduje się w sygnaturce.

leelareso
komentarz
komentarz

Nooo hmm bo ta gra to gniot? Niezoptymalizowane guano to potęgi entej z grafiką modeli postaci z 2006 roku. Jak na innych grach nie ma problemu to raczej wina bugfielda.

adijedi
komentarz
komentarz

hmm możesz wrzucić na yt/twich albo gdziekolwiek nagranie z występującymi problemami? Porównam sobie.

Nie napisałeś nic o RT, robiłeś testy również z tym? Może coś w zaawansowanych ustawieniach nvidii masz ustawione. To jedyna gra, w której są takie problemy? :komp:

BiceQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Przesyłam link do filmu z występującym problemem: 

 

 

@adijedi RT nie ma w Starfieldzie, chyba, że o czymś nie wiem. W ustawieniach Nvidii nic nie zmieniałem. Wszystkie ustawienia są fabryczne. W innych grach problem ten nie występuje, jedynie w przeglądarce Opera GX podczas przeglądania YT lub nawet tego forum potrafi coś mignąć, ale nie wiem czy jest to z tym powiązane, bo gdzieś czytałem, że przeglądarki oparte na chrominium potrafią czasem sypnąć jakimś artefaktem (nazywa się to chyba checkerboard flickering czy jakoś tak), bo na Firefoxie nie mam takich problemów. Jeśli chodzi o przeglądarkę to ciężko będzie to nagrać bo dzieje się to rzadko i tylko przez ułamek sekundy.

  • Rekomendowana odpowiedź
adijedi
komentarz
komentarz

No rzeczywiście jest to denerwujące, ale niestety musiałbyś to zgłosić do nich jako bug

- albo na forum społeczności tej gry,

  • jak to występuje tylko w tej jednej lokacji, to raczej nic z tym nie zrobią
  • może jest jakiś mod na to? ;)

Tak czy inaczej karta działa, nie martw się, to już kwestia po stronie wydawcy. Tyle ode mnie ale nic tu nie wskóram, taka gra, czekaj na patche, fixy, mody i pobaw się jeszcze ustawieniami, pozdrawiam.

BiceQ
komentarz
komentarz

@adijedi też nie wygląda mi to na kartę, tylko bug w grze, ale wolałem się upewnić, bo im człowiek ma droższy sprzęt to tym bardziej przejmuje się każdym jakimś odchyłem od normy ;) Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas na ten wątek :)

leelareso
komentarz
komentarz

Bugfield

  • Haha 1
BiceQ
komentarz
komentarz

@leelareso no niestety :lol2:

leelareso
komentarz
komentarz

@BiceQ Nawet nie wiesz jaki usatysfakcjonowany się czuję jako prorok xD. Mówiłem że diablo 4 będzie gniotem jak i starfield. Ludzie po pół roku zaczynają dostrzegać to co ja widziałem 5 miesięcy temu xD. Wincyj preorderów, to na pewno poprawi jakość wydawanych gier......

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.