x-kom hosting

Odłączanie się karty graficznej w laptopie HP Omen 15

Updating
utworzono
utworzono

Witam, od około 2 miesięcy po raz pierwszy od 4 lat użytku odłączyła mi się karta graficzna podczas grania. Spowodowało to oczywiście bluescreena z kodem błędu VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR, co oznacza problem z kartą graficzną, po restarcie karty graficznej nie było niestety widać w menedżerze zadań ani menedżerze urządzeń. Odkręciłem tylną obudowę laptopa, aby sprawdzić czy żadna ze śrub nie jest poluzowana w jakikolwiek sposób. Wszystko było w porządku a po lekkim nacisku na rury idące z wentylatorów wprost na procesor i kartę graficzną wróciła ona po restarcie. Jednak po krótkim graniu w gry odłączyła się ona znowu. Próbowałem aktualizować BIOS oraz sterowniki NVIDIA ale nie pomogło. Przeniosłem się na Windowsa 11 ale to również nie dało rady. Próbowałem resetować laptopa do ustawień fabrycznych lecz także bez zmian. Czyli nie jest to wina systemu. Spadków w wydajności laptopa nie widać, nie pojawiają się czarne ekrany ani martwe piksele, laptop funkcjonuje dobrze ale pod większym obciążeniem karty odłącza się ona.  Czytając trochę na internecie dowiedziałem się, że karta graficzna NVIDIA (w moim przypadku jest to GTX 1650) jest zintegrowana, czyli przylutowana do płyty głównej (HP G3DD). Nie jestem pewien czy to prawda bo 1 źródło mówi że jest ona zintegrowana ze względu na mało miejsca, z kolei drugie mówi, że jest to dedykowana, są to między innymi sklepy takie jak mediaexpert itp. więc trudno jest mi powiedzieć, które jest prawdziwe. Chciałbym się jednak dowiedzieć jakie są możliwe awarie oraz czy da się je naprawić, bo trochę szkoda laptopa. Dzięki z góry, pozdrawiam :) 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Wygląda to na problem z hardware. Oddałbym laptop do serwisu komputerowego na diagnozę.

 

Jaki model procesora masz w laptopie?

Updating
komentarz
komentarz

Intel 5 9300h

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.