x-kom hosting

Czy karta graficzna da rade.

Gość
utworzono
utworzono

Witam chciałbym się zapytać czy wystarczy zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze do karty ASUS Radeon RX 5700 XT ROG Strix Gaming OC 8GB GDDR6 bo nwm czy kupować tą karte żeby nie crashowało kompa a w najgorszym przypadku zespuło karte z powodu słabego zasilacza.

Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz wystarczy. Ile kosztuje ten RX 5700XT? Jaki masz procesor?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

r5 1600 - oc do 3.8ghz

i kupuje używke bo nowy nie jest produkowany 750zl\

w przyszlosci zmieniam plyte z prockiem ramem i zasilaczem na lepsze

Mogeto
komentarz
komentarz

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-core-8gb

Za 850zł jest RX6600 i jest to karta o wydajności RX5700 czyli niewiele słabsza od 5700XT.

Różnica jest taka, że jest to fabrycznie nowa karta na pełnej gwarancji, więc używany 5700XT za 750zł jest nieopłacalny na tle tej propozycji.

Poza tym, seria 5000 nie wspiera Mesh Shader więc wydajność w niektórych grach poleci mocno w dół (np Alan Wake 2) grubo poniżej RX'a 6600.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ten problem ze ten rx 6600 ma pcie 4.0 x8 a plyta nie obsluguje , ba wrecz niema takiego złącza

Mi ogólnie chodzi zeby gra chodziła plynnie , w takie gry ktore bardzo obciazaja gpu nie bede grał.

karta ta co mowile rx 5700 xt obsługuje pcie 4.0 moja plyta ma pcie 3.0 ale z tego co widze jest marginalna różnica tylko 1 % a to raczej w grach nie bedzie mialo znaczenia przy FullHD

relative-performance_1920-1080.png

rafalluz
komentarz
komentarz

Tak jak pokazuje wykres, to nie ma praktycznego znaczenia.

Gość
komentarz
komentarz

czyli?

 

rafalluz
komentarz
komentarz

Ale co czyli? Sam sobie odpowiedziałeś na ostatnie pytanie.

Gość
komentarz
komentarz

a dobra nie to, nie zrozumiałem po prostu

dzis szukałem dużo plyt glownych z pcie 4.0 i jest bardzo mało takich płyt w cenie 400-500 powyżej zaczynają sie juz lepszej jakosci plyty i wszystko zaczyna być lepsze 

Mogeto
komentarz
komentarz

RX6600 jest normalnie kompatybilny z Twoją płytą główną.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

nie rozumien rx 6600 speedster ma pcie 4.0 x16 x8 a moja płyta (B450M DS3H) obsługuje pcie 3.0 x16 (x4 a nie x8) cos  sie złego stanie jak bym wziął rx 6600 z pcie 4.0 x8 do x4?

 

Damian22w
komentarz
komentarz

Ja mam procek Ryzen 5 4500 płyte głowną z pcie 3.0 x16 mam ta grafike tego RX 6600 i smiga jak ta lala

 

 

Gość
komentarz
komentarz

Czyli dochodząc do sedna pcie 3.0 a pcie 4.0 nie ma różnicy przy tych kartach ale przy mocniejszym kartach typu 3080 90 i seria 40 rtx będzie już necowal

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.