x-kom hosting

freezowanie się ekranu, spadki fps

Bartektek
utworzono
utworzono

Siemanko mam problem z fps-ami w grach. Otóż podczas grania w przeróżne gry Gta 5, Euro truck Simulator 2, assetto corsa, car mechanic simulator 2018, far cry3 i wiele więcej, mam spadki fps, nawet gdy zużycie podzespołów nie prekracza użycia w 50-60%. Podczas spadków lekko freezuje się ekran( na wykresach w aplikacji amd jasno widac że podczas freeza wzrasta czas generowanie klatki). Jedyna gra w której nie odczuwam spadków to f1 2018( może przez dynamicznośc gry). Czy może byc to wina starego biosa, sterownika karty, dedykowanej aplikacji? A może moje podzespoły są przestarzałe i trzeba wymienic jakiś. Byłbym bardzo wdzieczny jakby ktoś mi coś doradził. Z góry dziękuje za każdą radę. Zdrowych wesołych świąt

lista podzespołów:
Amd ryzen 5 2600
radeon rx 5700 xt
dysk xpg gammix s11 pro 
pamiec ram 16gb 3200 MHz (nie znam dokładnej nazwy)
zasilacz najprawdopodobiej Spc Vero l2 600w

Na dole podsyłam przykład sytuacji opisanej wyżej.

IMG_2493.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz

Reinstal sterowników przez DDU próbowałeś? Od kiedy to występuje? Sterowniki do chipsetu zainstalowane? Pokaż screen z programu crystal disc info.

Bartektek
komentarz
komentarz

@leelareso Jak będę mógł do kompa usiąść to ci wszystko wyśle. 

Bartektek
komentarz
komentarz

@leelareso Właśnie przetestowałem. Zresetowałem sterowniki karty przez DDU. Wszedłem w gta 5, wszystko super działało, jedynie co to spadki fps ale bez frezzowania sie ekranu. Zainstalowałem Software AMD i msi afterburner i przetestowałem znowu na gta 5. Freezy ekrany nadal wystepują. Może to wina software od amd? albo afterburnera? 

Sprawdziłem dysk na crystalu i podsyłam zdjęcie co wyskoczyło. 

Zrzut ekranu 2023-12-26 183024.png

leelareso
komentarz
komentarz

Może to być wina amd i ich super sterowników. Dysku nie masz zapchanego? Może to być też wina zasilacza albo ogólnie elektryki (są przypadki gdzie jest kijowa instalacja energetyczna albo był jakiś czas temu przypadek gdzie winą okazały się panele słoneczne u sąsiada i powodowały problemy ze stabilnymi napięciami)

Bartektek
komentarz
komentarz

Sprawdziłem bez amd, znowu freezuje. Może być to wina, że mam za mało ramu?

 

leelareso
komentarz
komentarz

Ramu masz dużo jak na gry w które grasz.

Bartektek
komentarz
komentarz

A co do elektryki bądź zasilacza to raczej żaden z tych. Przy poprzednim komputerze nie miałem takich problemów. A zasilacz mam raczej wystarczający pod względem watów.

A może taktyczny reset coś da? Komputer był kupiony jako używany i nie resetowałem go 

 

MC Jay
komentarz
komentarz

Ja to bym sprawdził jeszcze temp, możliwe że przez temp ryzen zrzuca taktowania

Bartektek
komentarz
komentarz

zmieni to coś? większość gier w które gram wykorzystują o wiele bardziej kartę niż procka 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.