x-kom hosting

Problem z doborem rozmiaru chłodzenia do obudowy

Olox
utworzono
utworzono

Witam piszę o polecenie mi jakiegoś chłodzenia aio mam obudowę mini tower konkretny model to Logic concept aramis wcześnie miałem chłodzenie deepcool gammax l240 v2 ale do taj obudowy sie nie mieściło nie mam zbytnio pojęcia o chłodzeniach i problemy w szukaniem na instrukcji obudowy koło ikony chłodniczy pisze 120 mm/ 240mm i nie wiem co to znaczy, zrozumiałem że chłodzenie musi mieć 24 cm (240mm) długości ale jak takich szukałem to najmniejsze jakie widziałem miały 27.4 cm (274mm) a stockowe chłodzenie procesora nie wyrabia zbytnio więc prosiłbym jeśli ktos by dał radę znaleźć pasujące chłodzenie najlepiej takie poniżej 350 zł ale może byc droższe byłbym wdzięczny

Sławomir
komentarz
komentarz

Producent nic nie pisze o kompatybilności chłodzeń wodnych w tej obudowie.

Możliwe że wejdzie tam jakieś AiO 240mm, jednak to trzeba samemu pomierzyć miejsce w obudowie, i porównać wymiary chłodzenia z miejscem w tej skrzyni.

Olox
komentarz
komentarz

@Sławomir Mierzyłem i weszło by aio mające łącznie 260 mm (26cm) ale nie ma takich najmniejsze jakie mam to 150mm (15cm) lecz nie jestem pewien czy by były efektywne

i czy poprostu nie było by w takim razie lepiej kupić towera czy te aio mniejsze aio które mam na oku póki co to: Deepcool LE300 Marrs
A tower który mam na oku to: Endorfy fera 5 dual fan

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Do jakiego procesora, bo ta obudowa jest strasznie słaba bez wentylacji na górze,

Olox
komentarz
komentarz

@Sławomir i7 2600k

Sławomir
komentarz
komentarz

weź sobie tę ferę da radę na spokojnie z tym procesorem

 

Olox
komentarz
komentarz

@Sławomir czyli fera sobie poradzi z temperatura procka podczas grania w re4 remake lub fortnite na wysokiej grafice tak?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.