x-kom hosting

Zamiana zasilania Lenovo Thinkcenter m93p

IwanSamwi
utworzono
utworzono

Witam ponownie!

 

Na początku chciałbym podziękować całemu forum za pomoc przy rozbudowie wyżej wymienionego komputera. Tyłka nie urywa, ale w porównaniu do tego co miałem, to jak nic nie powiedzieć.

 

Wracając. Muszę wymienić zasilanie komputera, ponieważ mi padło. Komputer w losowych momentach włącza i włącza. Komputer był długo nie włączany i w pewnym momencie sam się włączył, najpierw z błędem, przypominam sobie że błąd miał związek ze złym uruchomieniem się Windowsa i wyświetliły się możliwości uruchomienia w trybie awaryjnym, ogólnym uruchomieniem i czymś jeszcze, nie pamiętam. Uruchomiłem go normalnie, po zalogowaniu popracował chwilę i sam sie wyłączył, tak jak bym wyłączył go guzikiem albo przy pomocy wyłączenia z paska zadań.

Włączyłem go jeszcze raz bo myślałem że ktoś próbował mi się włamać na Komputer, odpiąłem adapter WiFi i włączyłem. Po chwili pracy znowu się wyłączył, odłączyłem go od sieci i zostawiłem, było późno. Następnego dnia zdążyłem go podłączyć a ten się uruchamia, w pewnym sensie, wiatraki się załączyły monitory mrugneły a ten znowu pada. Po odłączeniu wszystkiego, czyli wszelkich kabli i adapterów podłączyłem go spowrotem, to samo tylko że z małą różnicą, nie może się uruchomić. Próbuję się uruchomić ale po chwili pada i powtarza proces. Nawet odłączenie wtyczki włącznika nic nie dało, myślałem że guzik robi zwarcie i dane problemy. 

 

Z podanej sytuacji sądzę że padło zasilanie. Nic że znanych mi rzeczy nie powinno sprawiać takich problemów. Jeżeli oczywiście ktoś z tego mojego wywodu wywnioskuję coś innego to oczywiście proszę mnie uświadomić i ewentualnie co mogę zrobić aby to naprawić. Jednak to i tak nie zmieni faktu że chce zmienić zasilanie na coś nieco większego, na zapas jak by rzeczywiście dane podzespoły potrzebują więcej mocy, lub jakbym chciał coś bardziej rozwijać i wymieniać.

 

Stąd moje pytanie. Jaki zasilacz o większej mocy, może być nieco więcej, zmieści się do obudowy lenovo thinkcenter m93p. Jestem też gotowy na ewentualną wymianę budy, tylko właśnie chciałem aby był podobnych wymiarów co to lenovo. Poniżej podaję zdjęcie zasilacza, jest z allegro ale widać opis. Chodzi o tego który pokazano niżej.

Do tego jak byście powiedzieli o czym muszę pamiętać jeśli wymieniam zasilacz, żeby przypadkiem niczego nie zapsuć, ani nie potrzebnie czegoś wymieniać.

 

Jak wcześniej, z góry dziękuję za wszelką pomoc opinie i krytykę.

Screenshot_20231224_213452_Allegro.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.