x-kom hosting

Spadki FPS obciążony procesor graficzny na 90/100%

wojtuxik
utworzono
utworzono

Witam,
Mam takie specyfikacje komputera 
intel core i5-12600k
GTX 1070 strix asus 8gb ram
ram 8x2 3600hz
Inni ludzie z takim komputerem a nawet gorszym mają po 300/400fps w fortnie a ja na najniższych ustawieniach mam coś koło 90 przy czym w menadżerze zadań mam procesor i ram obciążony na 30/40% a procesor graficzny na 90/100% mam zaaktualizowane wszystkie sterowniki graficzne oraz optymalizowałem wszystkie ustawienia graficzne tempaeatura karty graficznej to coś koło 50/60 stopni nie wiem co jest nie tak

leelareso
komentarz
komentarz

Spróbuj przeinstalować sterowniki programem DDU.

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaki system ? Jaki zasilacz ? Temperatura cpu w trakcie grania ?

wojtuxik
komentarz
komentarz

@anioł2009 system windows 10 zasilacz 700w temperatura cpu w trakcie grania na rdzeniach po 48/52 stopni

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz , marka model ???

wojtuxik
komentarz
komentarz

@anioł2009 SilentiumPC Vero L3 700W 80 Plus Bronze

Pentium320
komentarz
komentarz
23 godziny temu, wojtuxik napisał:

Inni ludzie z takim komputerem a nawet gorszym mają po 300/400fps w fortnie a ja na najniższych ustawieniach mam coś koło 90

Ta gra dostała masę aktualizacji, więc starsze testy mogą być nieaktualne, do tego sporo zależy czy używasz tam trybów wysokiej wydajności, czy DX11/12, itd. Oraz rozdzielczość. IMO nie ma opcji na osiagniecie takich rezultatów, ale myśl jak uważasz.

 

Odpal sobie w tle GPU-Z i sprawdź zegary jakie karta osiąga podczas grania. Porównaj z tym co podaje producent. Zobacz też obciążenie w idlu, czyli bez odpalonej gry. Powinno być bliskie 0.

Jeśli wszystko po takich testach się zgadza, to prawdopodobnie wszystko działa poprawnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.