x-kom hosting

"Obce" urządzenie w domowej sieci

tormentor
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. Mam dziwne urządzenie, które jest podłączone do mojej sieci wifi. To jakiś sprzęt "Hon Hai Precision", sprawdziłem po mac adresie. Pojawia się nawet po zmianie hasła wifi, więc siłą rzeczy żadne urządzenie w domu nie jest podłączone. Ktoś wie o co chodzi?

411528606_7845862835429989_517229781053258078_n.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Jakiej firmy masz router?

tormentor
komentarz
komentarz

@Niebieska

Quote

Jakiej firmy masz router?

Technicolor 7200

 

Quote

Czytałem o tym, ale tam mam wrażenie, że mowa jest o tym, że takie urządzenie może się pojawić, gdy jest w sieci, a jest wyjaśnione tylko jakich urządzeń są to adresy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Kto jest twoim dostawcą internetu?

tormentor
komentarz
komentarz

@Niebieska jakie to ma znaczenie?

Niebieska
komentarz
komentarz

Np UPC w swoich routerach włączało opcje Wifi-Free i każdy kto był abonentem mógł się podłączyć do tej drugiej, gościnnej sieci. Pamiętam, że była spora afera z tym.

anioł2009
komentarz
komentarz

Orange tak samo...z automatu był ustawiony punkt wi free o predkosci 1mbit.

yakitaki
komentarz
komentarz
Dnia 25.12.2023 o 01:48, tormentor napisał:

Czytałem o tym, ale tam mam wrażenie, że mowa jest o tym, że takie urządzenie może się pojawić, gdy jest w sieci, a jest wyjaśnione tylko jakich urządzeń są to adresy.

 

Jest tam równiez cos takiego

 

Identifying Hon Hai Device On Your Network

Change The Network Name And Password As A Precaution

Frequently Asked Questions

tormentor
komentarz
komentarz

Dostawcą jest Netia. Sprzęt to Technicolor 7200.
Zrobiłem "domowe obserwacje" i przy zabezpieczonej sieci nowym hasłem ciągle na liście podłączonych urządzeń jest "Hon Hai". Domyślam się, że to drukarka Brother, ale nie ma przecież hasła.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.