x-kom hosting

Problem z fps

Kuba rtx
utworzono
utworzono

Kupiłem ostatnio rtx 3060ti (inne podzespoły to i7 10gen 16gb ramu 750w zasilacz ) i mam problem z fps , jak sprawdzałem na benchmarki innych to w bf1 mają po 150 FPS a ja około 60 FPS pomoże ktoś? (W innych grach też tak jest)

Pentium320
komentarz
komentarz

Sprawdź czy w grach masz wyłączony V-sync czy inny limiter klatek. Weź też pod uwage, że niektóre gry nie potrafią działać w więcej niz 60fpsach (zależy od gry)

leelareso
komentarz
komentarz

Sterowniki reinstalowałeś przez program DDU po zmianie karty graficznej?

Kuba rtx
komentarz
komentarz

Tak reinstalowalem 

 

leelareso
komentarz
komentarz

a ten zasilacz 750w to co to jest? Tak samo procesor? ram w 1 czy 2 kościach?

Kuba rtx
komentarz
komentarz

zasilacz cool master procestor intel i7 10gen i ram w jednej 16gb kosci

 

leelareso
komentarz
komentarz

Jednym z większych problemów z fps jest jedna kość ram. Musiałbyś podesłać jakiś filmik jak to wygląda w grze z nakładką msi afterburnera (OSD).

Jak tam ogólnie z temperaturami?

 

Kuba rtx
komentarz
komentarz

tempetury w miare  w bf1 okolo 60 75 stopni , czyli dokupic se jesze jedna kostke?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

to znacząco poprawiło by klatki, dalej nie pokazałeś co i jak się dzieje w grach bez żadnych screenów itd. nawet temperatur z hw info nie ma etc.

na pewno porównywałeś na tych samych rozdzielczościach? Na pewno miałeś te same ustawienia co sprawdzałeś u innych? Jakieś dlss y były włączone?

Kuba rtx
komentarz
komentarz

sprawdzalem i upewnial sie ze jest ta sama rozdzielczosc i podobny procesor i tez maja 2 razy większe klatki niz ja z tymi sammymi ustawieniam , a odnosnie filmik to wlaczyc bf  i w okienku odpalic afterburenera i wyslac filmik?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

tutaj masz mniej więcej jak to wygląda z fps jak działa dual channel

 

Kuba rtx
komentarz
komentarz

WOW dzieki wielkie :) a myslisz ze jest roznica w fps miedzy 16gb ram a 32gb ram?

 

leelareso
komentarz
komentarz

zależy od gry. Niektóre nowe gry potrafią już zużywać po 18-20gb ramu (albo te słabo zoptymalizowane np the last of us)

Kuba rtx
komentarz
komentarz

tutaj gosc ma okolo 120 fps a ja w tym samym miejscu mam 57image.thumb.png.9210d05f9ffa7582fe3aefbbf37f0c81.png

 

czy jak mam zuzycie pocesora 100 procent to zle?

 

AdamRomaniak
komentarz
komentarz

nie nie jest to złe ale może to oznaczać że procek jest za słaby do takiej karty

  • Haha 1
Kuba rtx
komentarz
komentarz

i7 10 gen jest za slaba?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Kuba rtx napisał:

czy jak mam zuzycie pocesora 100 procent to zle?

Gdzie masz 100% zużycia cpu>???????

Kuba rtx
komentarz
komentarz

podczas grania wiedzmina 3

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

nwm...

Kuba rtx
komentarz
komentarz

jadnak mam okolo 74 procent sorry

 

leelareso
komentarz
komentarz

jak pisałem musiałbyś screena podesłać jak to wygląda.... u ciebie

Kuba rtx
komentarz
komentarz

screena z afterburnera?
 

 

 

 

 

 

 

 

image.thumb.png.58d6c4ecba6472260ff303b5ad643b9e.png

 

Kuba rtx
komentarz
komentarz

@leelareso cos podejzanego   na tym screenie?

Kuba rtx
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

Nieważne... jak nie potrafisz to trudno, nie mam czasu i chęci tłumaczyć. Dokup 2 kość ram (IDENTYCZNĄ, ALBO NOWY ZESTAW) to twoje fpsy podskoczą i nie zakładaj tych samych tematów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.