x-kom hosting

Nowy komputer się restartuje!

Jackob222
utworzono
utworzono

Witam , złożyłem komputer do gier o wartości ok 5k , więc nie było oszczędzania na częściach (i markach). Złożyłem komputer wraz z kolegą , który się tym zajmuje , po włączeniu komputera co jakiś czas się restartował z kodem błędu „kernel power 41”. Początkowo myślałem , że to zasilacz więc go wymieniłem , okazało się że nie i problem występuje nadal. Wymieniłem więc płytę główną i problem występuje dalej , nie wiem już co robić co wymieniać albo pozmieniać w systemie pomocy!! Może ktoś się spotkał z takim problemem tutaj pełna specyfikacja sprzętu:

Procesor : AMD Ryzen 5 7600x

Płyta główna : Asus TUF GAMING B650-PLUS WIFI (po wymianie :Asus TUF GAMING B650M-PLUS WIFI)

Ram : G.Skill Trindent Z5 RGB, DDR5, 32GB, 6000MHz

Karta graficzna :  MSI GeForce RTX 3060 Ventus 3X OC 12GB LHR

Zasilacz : BE QUIET! Pure Power 12 M 650W 80 Plus Gold ATX3.0 PCIe5.0

Dysk : LEXAR NM620 1TB SSD

Jeśli ktoś pomoże chętnie zapłacę !!!!!!!

Sławomir
komentarz
komentarz

sprawdź na niższych nastawach pamięci ram np. 5600mhz

 

błąd o którym mówisz jest standardowy jeśli komputer nie został wyłączony normalnie.

obudowa, chłodzenie?  jak wyglądają temperatury podzespołów?

 

sterowniki wszystkie wgrane? chipsetu, bios aktualny?

Jackob222
komentarz
komentarz

Witaj , próbowałem na 6000MHz jak i na 4800MHz (tak bylo ustawione automatycznie) więc , wydaje mi się że to nie to .

Chłodzenie jest bardzo dobre jak na ten procesor temperatury w normie (masterliquid 240 lite). Jest to chłodzenie wodne bardzo wydajne.

Sterowniki. Też myślałem że to wina sterowników i zainstalowałem dosłownie wszystkie .

anioł2009
komentarz
komentarz
41 minut temu, Jackob222 napisał:

bardzo wydajne

Nie jest ale to szczegół.

 

Jaki system masz zainstalowany ?

Jackob222
komentarz
komentarz

11 pro

anioł2009
komentarz
komentarz

Spróbuj postawić konfig na windowsie 10...Nie musisz aktywować systemu on działa 30dni bez żadnego wpływu na cokolwiek. Wszystkie sterowniki, directX, visuale c++ poinstaluj i testuj. 

Jackob222
komentarz
komentarz

Już było to robione , na 10 jak i na różnych wersjach 11.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.