x-kom hosting

Upgrade karty

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Pentium320 ,
96patryk
utworzono
utworzono (edytowane)

Chciałbym zmienić kartę graficzną z obecnej  NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER na lepszy model.

Zastanawiam się nad GeForce RTX 4070, pytanie czy w tej cenie kupie coś lepszego.

Aktualnie mam zasilacz be quiet! System Power 9 500W , i prawdopodobnie muszę zmienić na 750W , jaki wypada najlepiej wydajnościowo/najlepiej chłodzi ?

Pentium320
komentarz
komentarz

Jaka reszta komputera? Jaki budżet na kartę? W jakiej grasz rozdzielczości? W jakie gry?

96patryk
komentarz
komentarz

Procesor amd ryzen 7 5800x3d
płyta główna gigabyte b450 gaming x
32gb ramu
Budżet +- 3000zł, coś w cenie 4070 najlepiej.
Gram w full hd, path of exile - nie ma co się sugerować wymaganiami podanymi na stronie, bo są rozbieżne z rzeczywistością

  • Rekomendowana odpowiedź
Pentium320
komentarz
komentarz

W tym budżecie z nowych, 4070 to faktycznie jedyna opcja od zielonych, 4070 Ti jest wyraźnie droższa.

 

Nie wiem ile lat masz już zasilacz, ale TDP 4070 jest w okolicy 200W, to niewiele więcej niż 2060 Super, dlatego byłbym skłonny powiedzieć, że (zwłaszcza przy 5800X3D, który jest dość oszczędny i nie daje się podkręcać) twoja obecna zasiłka da radę. Najwyżej gdybyś dostrzegł problemy, to wymienisz na mocniejszy.

 

Alternatywa od czerwonych to RX 7800 XT, który jest trochę szybszy i tańszy, choć w RT i paru innych zastosowaniach nie ma podjazdu, no i do niego to na bank zasilacz już musi pójść do zmiany.

 

Rozważyłbym w przyszłości przejście na 1440p, choć przy 5800X3D to nie jest aż tak konieczne.

96patryk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok rozumiem, po prostu zugerowałem się opisem karty, w którym jest napisane, że rekomendują zasilacz 750w, ale skoro 500w wystarczy to ok.
A jeśli chodzi o chłodzenie do procka, bo w przyszłości też chciałbym go zmienić na porządne.

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz da radę. Tylko uważaj żeby nie kupić RTX4070 w wersji 16pin, bo potrzebujesz 8pin.

Gigabyte Eagle z trzema wentylatorami kosztuje gdzieś w okolicach 2,8tys

96patryk
komentarz
komentarz

Bo nie wiem czym się w sumie różnią wersje palit/eagle/windforce  ma to jakieś znaczenie?

Scaren
komentarz
komentarz

Również miałem dylemat którego producenta wybrać i finalnie wybrałem 4070 ASUS dual OC, i z całego serca mogę polecić, złącze 8 pin, cicha i chłodna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.