x-kom hosting

Geforce 3060ti na radeon rx 7800xt

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: AdamRomaniak ,
daro1155
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Z góry dziękuję za pomoc. Nie znam się dlatego uważam że trafiłem na odpowiednie miejsce.

 

Chce zmienić kartę graficzną z geforce 3060 ti na Radeon rx 7800 xt głównie z przyczyn Warzone 2.0 . Porównywałem dużo na YouTube i w tej samej cenie mogę mieć o 30-40 fpsow więcej niż u GeForce (gdzie zawsze go kupowałem)

 

Pytanie brzmi, czy jest jakiś wymóg bądź niekompatybilność możliwa z płytą główną? Wiem że głównie chodzi o piny i moc zasilacza. Więc czy ma jakiś wpływ długość karty, czy można dokupić piny itp? 

 

Zasilacz mam wystarczający bo informatyk zmieniał mi rok temu na o wiele mocniejszy.

AdamRomaniak
komentarz
komentarz

podeślesz specyfikacje kompa?

 

jakie masz procek ram płytę zasilacz obudowę itp

daro1155
komentarz
komentarz

@AdamRomaniak Nie uwierzysz, zepsułem kompa podłączając dodatkową kość ram, a potem wyłamałem piny od jakiegoś kabla. 4 stycznia mam zanieść do informatyka.

 

Z tego co pamiętam to mam intel i7 8700k , 16 gb ram, zasilacz był 700watów

 

Dzięki za pomoc

AdamRomaniak
komentarz
komentarz
6 godzin temu, daro1155 napisał:

Nie uwierzysz, zepsułem kompa podłączając dodatkową kość ram, a potem wyłamałem piny od jakiegoś kabla. 4 stycznia mam zanieść do informatyka

przykra sprawa 

a co do tematu to taki procesor jest za słaby do takiej karty graficznej i by ją ograniczał w tym przoadku zrobił bym upprade procka płyty i ramu na 32gb jakiej marki jest zasilacz?

daro1155
komentarz
komentarz

@AdamRomaniak oj nie wiem, ale bardzo Ci dziękuję za dużą pomoc. 

 

A możesz mi powiedzieć czy mogę ją podłączyć? Jest jakieś ograniczenie poza prockiem? Bo owszem chce go ulepszyć, ale chce spróbować z aktualnym profesorem ile fpsow wyciągnie. A potem zmienić procka, wiesz kosztowności... Mam też starą płytę główną asus-tuf-z370-plus-gaming, która nawet nie ma wifi, wiec mam tylko na wejście pod intel i7 8700k a widziałem ze nowsze procki juz nie mają tego socket'a

AdamRomaniak
komentarz
komentarz (edytowane)

ok jestem jednak niemal pewien że uppgrade procka płyty i ramu wejdzie ci taniej niż kupno nowej karty a będziesz miał więcej fps w grach taka karta kosztuje około 2500 zł a a takiej cenie można spokojnie z upgradować na procesor am5 polecił bym zamiast kupna nowej karty kupić o to https://proline.pl/koszyk/621b6602 a co do tego czy karta będzie pasowała do płyty to powinna pasować ale nawet karta którą posiadasz obecnie jest ograniczana przez procesor a co dopiero rt 7800 xt na upartego można ale ja nie widzę w tym sensu poniewaź wzrost fps był by bardzo niewielki ;)

@daro1155

a i jeszcze takie chłodzenie do procka https://proline.pl/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-p8115596

za 500 zł mniej masz (moim zdaniem lepszy uppgrade a w pszyszłości można spokojnie wymienić kartę na rx 7800 xt

daro1155
komentarz
komentarz

@AdamRomaniak no właśnie sie zastanawiałem, czemu karta graficzna nie chodzi mi na 100% ,tylko z 40% . Wszędzie szukałem odpowiedzi na to pytanie, a Ty odpowiedziałes na nie, mimo ze go nie zadalem :D . Czyli zmiana pyty głównej i procka ( bo chce od razu nowy nowszy socket miec) pomogło by? Chce dołożyć 8 gb ram, ale to dopiero 4 stycznia, bo juz kupilem

AdamRomaniak
komentarz
komentarz

w linku podesłałem ci koszyk do odpowiednich podzespołów rame też tam jest jest to 42gb ale ddr5 czyli bardziej przyszłościowe kości o dóżo wyszym taktowaniu https://proline.pl/koszyk/621b6602 to bym polecał a do procka jeszczę takie chłodzenie https://proline.pl/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-p8115596

7 minut temu, daro1155 napisał:

stycznia, bo juz kupilem

co kupiłeś?

jeżeli ram to 3 kości ramu mogą żle działać i poleca się mieć 2x8 2x16 4x8 gb ramu

daro1155
komentarz
komentarz

@AdamRomaniak aaa ok ok czyli dokupić jeszcze kolejne 8 Gb ram, bo aktualnie bym miał 24 GB. Dziękuję bardzo Ci za pomoc, widziałem Twój koszyk, ceny wyglądają spoko . Jeszcze raz dziękuję 

  • Rekomendowana odpowiedź
AdamRomaniak
komentarz
komentarz

nie ma zo co cieszę się ze pomogłem Wesoły świąt  :jupi:

  • Super 1
daro1155
komentarz
komentarz

Wesołych świąt :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.