x-kom hosting

Przeniesienie dysków na nowy PC

romario77
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,
Potrzebuje pomocy i wskazówek jak poprawnie mam zainstalować dyski ze starego PCta na nowym abym nic nie popierdzielił i dlatego prosze Was o pomoc w miarę możliwości.
Wygląda to następująco:
Na starym PCcie mam 2 dyski SSD (SATA) z czego jeden to dysk systemowy
                                      oraz 2 dyski HDD - 2TB (WDBlue) oraz 500GB

Na nowym komputerze ma tylko jeden dysk systemowy SSD (M.2)  i chciałbym przenieść do niego jeden z dysków SSD (SATA) ale nie systemowy oraz jeden dysk HDD (WD Blue) na którym ma archiwum plików Lightrooma
W nowym PCecie płyta gł to MSI MAG Z590 TORPEDO
Wiem że najlepeij byłoby zastąpić te stare dyski nowymi M2 zwłaszcza 4tej generacji ale jeszcze teraz nie mogę sobie na to pozwolić, więc chciałbym wykorzystać te stare choć mało eksploatowane.  

Pytanie mam następujące:
-czy muszę najpierw sformatować przenoszone dyski czy też nie musze tego robić aby je poprawnie zainstalować na nowej płycie gł ?
- w jakiej kolejności je wpinać i czy musze dokonywać jakichś specjalnych operacji w BIOSie?
- generalnie doradźcie jak sie do tego zabrać...?

 

Gawel
komentarz
komentarz

Nie rozumiem dokładnie o co chodzi, ale jak nie chcesz odzyskać żadnych danych to uruchamiasz instalator windowsa i  usuwasz wszystkie partycje. Potem instalujesz system i spod windowsa tworzysz nowe partycje na innych dyskach. Jak chcesz odzyskać dane ze starego dysku z systemem to lepiej go podłączyć pod USB i zgrać pliki do nowej lokalizacji

ThreeG
komentarz
komentarz
Cytuj

-czy muszę najpierw sformatować przenoszone dyski czy też nie musze tego robić aby je poprawnie zainstalować na nowej płycie gł ?

Nie musisz ich formatować, po prostu wpinasz i używasz.

 

Cytuj

- w jakiej kolejności je wpinać i czy musze dokonywać jakichś specjalnych operacji w BIOSie?

Kolejność wpinania bez znaczenia, jedyny szczegół na który trzeba zwrócić uwagę w przypadku tej płyty głównej to fakt , że jeśli masz dysk M.2 w 3-cim slocie to porty SATA 5 i 6 będą wyłączone. W biosie nic nie trzeba przestawiać bo to tylko dodatkowe magazyny danych.

 

Cytuj

- generalnie doradźcie jak sie do tego zabrać...?

 

Tak, jak wyżej napisałem, jedyne co musisz zrobić to wpiąć dyski i będą działać bez żadnych kombinacji.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.