x-kom hosting

1 długi beep i 3 krótkie. Nowy monitor

Ushiee
utworzono
utworzono

Witam, potrzebuje pomocy

Od wczoraj, kiedy kupiłem nowy monitor i włączam swój komputer, komputer zaczyna brzęczeć (1 długi beep i 3 krótkie) Chce zaznaczyć, że gdy podłączam swój stary monitor z powrotem do kompa, to jest tylko jeden beep i wszystko dobrze działa (jeszcze do tego dodam, że kiedy włączam kompa z nowym monitorem to włącza sie trochę dłużej i nie pokazuje sie ekran z ikonką mojej płyty głównej) 

Specyfikacje kompa:

Procesor AMD Ryzen 2600X

16 gb ram

Płyta główna: B450 AORUS ELITE

Karta graficzna: Radeon RX 570 series

Nowy monitor który zakupiłem jest z serii G3 od samsunga

Jeśli macie jeszcze jakies pytania to pytajcie. Dzieki z góry 

Oprócz tego z kompem nie ma żadnych problemów, oprócz okazjonalnego powiadomienia z programu AMD że był błąd systemu

leelareso
komentarz
komentarz

To nie jest problem monitora, tylko problem karty graficznej.

Ushiee
komentarz
komentarz

no dobra to co mam z tym zrobić? Wymienić karte graficzną bo moja nie jest kompatybilna z monitorem? Co to znaczy wytłumacz mi. 

leelareso
komentarz
komentarz

jest uszkodzona, monitor nie powinien mieć wpływu na problem z włączaniem się komputera jak i sygnały ( jeżeli dobrze napisałeś) odpowiadające za problem z gpu. Albo ram jak to płyta gigabyta, Możesz spróbować na początek odpalić na jednej kości ramu w różnych slotach

MC Jay
komentarz
komentarz

Może sprawdź kabel hdmi czy nie jest wyrobiony, czy sam monitor pod innym kompem się włącza?

Ushiee
komentarz
komentarz

MC jay kabel dałem nowy, ktory dostałem w pudełku z monitorem. A do innego kompa dostępu nie mam

 

MC Jay
komentarz
komentarz

@Ushiee ale próbowałeś stary przewód? bo jeśli stary monitor działa to może spróbuj go ten nowy podpiąć pod dekoder jakiś w domu żeby wykluczyć inne opcje czy wgl jest sprawny

Ushiee
komentarz
komentarz

Pod stary też podłączałem, też jest problem

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

bo sygnał post sygnalizuje chyba pamięci RAM ale dlaczego montor jeden działa a drugi nie to no co hmmm, a wypnij jedną kość aż ten sygnał post zginie i wtedy zobacz monitor ale najpierw na starym to próbuj jak zadziała to podepnij ten nowy

 

 

Ushiee
komentarz
komentarz

Czyli mam wypiąć jeden ram i włączyć kompa z jednym ramem? 

leelareso
komentarz
komentarz

tak, przetestuj różne sloty tak samo ramy

Ushiee
komentarz
komentarz

Ogólnie udało mi sie wpiąć obie kości do innych slotów. Ale problem dalej jest. Do dwóch raczej nigdy nie używanych slotów. 

leelareso
komentarz
komentarz

??? miałeś jedną testować a nie obie naraz wpiąć.

Ushiee
komentarz
komentarz

jutro to ogarnę pewnie

Jeszcze zaniosę do informatyka żeby sprawdził 

boję się że coś nie tak dotknę 

i będzie po kompie co n

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.