x-kom hosting

zalanie karty graficznej??

maciej71
utworzono
utworzono (edytowane)

witam mój komputer uległ wypadkowi mianowicie wylala mi się na biurko woda. przez dziure na kable w biurku troszeczkę wody poszło na dupe komputera gdzie podłączone są wszystkie kable. Po włączeniu jest normalny dźwięk beep, wszystko się kręci i świeci i brzmi tak jak powinno. karta graficzna także się kręci, jednak przestaje po upływie około 30 sekund. Monitor pokazuje napisał sygnal not deceted, a następnie lampka monitora swieci się na pomaranczowo (jakby sygnał nie dochodził). Czy da się to jakoś uratować w domu? A jeżeli nie to w czym może być problem? Grafika? Płyta główna? dziękuję za rady

warto dodać że komputer chodzil bez problemów jeszcze chwilę po zalaniu, potem, kiedy jeszcze nie wiedziałem jak poważna jest sytuacja na chwilę go włączyłem, normalnie działał i nagle zmieniła się rozdzielczość i monitor zgasł 

leelareso
komentarz
komentarz

Zajrzyj tam gdzie są ślady zalania, masz diody na płycie głównej które podpowiadają gdzie leży problem? Twój procesor posiada integrę by zobaczyć czy to wina gpu albo masz na podmiankę po prostu?

maciej71
komentarz
komentarz

nie mam zintegrowanej karty. 

komputer już się normalnie włącza, monitor łapie sygnał, ale jedyne co się wyświetla to odzyskiwanie systemu, napis komputer wymaga naprawy i wszystkie inne związane z tym opcje..... 

received_382270274336444.jpeg

anioł2009
komentarz
komentarz

W komputerze po zalaniu odcina się wszelakie napięcie czyli wyjmuje wtyczkę z gniazdka, z zasilacza, wyciąga baterię bios i suszy się kilka godzin w dobrym cieple to po primo.

Po secundo z takiego opisu jak dałeś nie da się nic wywnioskować...mogło się uwalić wszystko i nic. Ślady zalania jak Kolega wyżej radzi mogą pomóc naprowadzić na źródło uszkodzenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.