x-kom hosting

Opinia na temat PC/modernizacja PC.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
ten.typ.mees
utworzono
utworzono

Witajcie, co myślicie o poniższym zestawie? Służy mi już od 3 lat bodajże. Sporadycznie gram w GTA V, FIFĘ czy CS. Zamierzam ograć niebawem Cyberpunka i RRD2. Udźwignie na średnich ustawieniach? Czy zrobilibyście może jakiś upgrade?

 

★ CPU: Ryzen 5 3600
★ Płyta: MSI B450 GAMING PLUS MAX
★ Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING 6GB OC
★ RAM: GoodRam IRDM PRO 2x8GB DDR4 3600 CL17-19-19
★ SSD: CORSAIR MP510 480GB SSD
★ SSD: CRUCIAL MX500 500GB SSD
★ Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W
★ Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black
★ Monitor: Acer XV0 Gaming Monitor | Nitro XV240YP 144 Hz IPS

dexxone92
komentarz
komentarz

Wymienił kartę na rx6600. Potrzebne Ci dwa dyski ? Może jeden z lexara.

  • Dobra wypowiedź 1
ten.typ.mees
komentarz
komentarz

@dexxone92  Jak wspomniał niżej kolega, również wydaje mi się, że zbyt mały skok względem mojej karty. Co do dysków, dokupiłem jeden na programy/gry żeby na maksa systemowego nie zapychać. Dzięki za odpowiedź ;)

 

@Mogeto Dzięki. Z twojego wpisu wnioskuję, że chyba nie ma sensu narazie pakować sztucznie pieniędzy. Dużo czasu na gry nie mam, zresztą średnie ustawienia mi w zupełności wystarczą ;)

  • 1 miesiąc później...
ten.typ.mees
komentarz
komentarz

Witajcie, pozwolę sobie odświeżyć temat. Ostatnio ogarniałem trochę peceta i pojawiło się kilka pytań. Mianowicie dołożyłem dodatkowe 3 wentylatory (łącznie mam 6) do obudowy i zastanawiam się czy poniższe temperatury są w porząsiu czy może pomyśleć jeszcze nad jakimś chłodzeniem procka (chyba nie zaszkodziłoby np. ENDORFY Fera 5 Dual Fan)? Temperatury wziąłem z nakładki Riva Turner:
- w CS2 (GPU 52-61°C, CPU 67-78°)
- w GTA V (GPU 50-62°C, CPU: 68-81°)

 

@dexxone92 Zastanawiałem się nad twoją sugestią odnośnie jednego dysku. Mógłbym w sumie pozbyć się obu i zamontować jeden NVMe. Karta obsługuje Gen3 więc chyba w tym interfejsie trzeba szukać dysku? Dysk z interfejsem Gen4 i tak zmniejszy prędkości prawda? Lepszą opcją byłby jeden dysk 1TB niż dwa tak jak mam obecnie? Iść w Lexar NM620, Samsung 970 EVO Plus, MSI Spatium M371 czy w jeszcze jakiś inny?

 

Pobawiłem się też ustawieniami i modułem TPM, więc mam już możliwość przesiadki na Windows 11. Jakbym montował nowy dysk to od razu wrzuciłbym W11. Chyba czas się przesiadać, przekłada się nowszy system jakoś na wydajność?

 

Wołam i proszę o podpowiedzi @Mogeto @dexxone92 :D
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.