x-kom hosting

Zacinający się Randomowo system.

InverShaRingan
utworzono
utworzono (edytowane)

Otóż od jakiegoś czasu, randomowo, podczas oglądania jakiegoś filmu, czy to na YT, czy bezpośrednio pobranego, czy gdziekolwiek indziej, mój PC, potrafi się zaciąć, ale tylko na tyle że kilka rzeczy mogę otworzyć, ale cała reszta jest zablokowana i nie reaguje na nic innego poza myszką. 

 

Ogólnie to od czasu jak się to dzieje, wymieniłem procka, zasilacz, i nawet kartę graficzną, choć nie z powodu zacinania się. 

 

Ryzen 9 5900X (stock settings) 

32Gb Corsair Vengeance RT RGB 3600 CL16

6800XT (1100mV) 

B550 Asus F Gaming (najnowszy bios) 

Seasonic Focus PX750 Platinum 

New 1Tb M.2 (na poprzednim to samo) 

 

I to nie zdarza się codziennie, tylko parę razy w tygodniu, i nigdy podczas grania. 

 

Ktoś mi kiedyś powiedział, żebym uważał na ten model Ramu, bo dużo osób skarży się że ma jakieś problemy. Ale nie mam jak za bardzo sprawdzić inne, więc póki co, za każdym razem gdy się zatnie, zwiększam o 0.050mV napięcie DRAM, I aktualnie jest 1.37V. Poki co nic, ale zacięło się wczoraj więc jeszcze czas. 

 

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, możesz sprawdzić w diagnostyce pamięci systemu czy nie masz żadnych błędów.

  • Gdzie i kiedy kupiłeś kartę graficzną
  • Jaką miałeś wcześniej kartę graficzną
  • Wyczyściłeś stare sterowniki DDU
  • 1 miesiąc później...
ekson_
komentarz
komentarz

Sprawdź kondycję dysku. 
Przywróć konfigurację profilu xmp ram'u na domyślą i pracuj przez chwilę na słabszych parametrach :)

InverShaRingan
komentarz
komentarz

@ReSaQ Cóż, już ogarnięte, ale poprzez kupno nowej karty graficznej. Kupiłem RTX 4070, i od tamtej pory kompletnie nic się nie dzieje. Widocznie miało to związek z Adrenaline software i z Undervoltingu, ale żeby 1100mV było nie stabilne ?.. karta była mocno używana, i w ciężkim stanie do mnie przyjechała. Więc może po prostu kończyło jej się życie. 

adijedi
komentarz
komentarz

pewnie ta, kurs 'krypto' ją wykończył :rip:

ekson_
komentarz
komentarz

@adijedi w sumie masz racje. Krytpo same się nie zrobią. A temat jak został rozwiązany można przekazać do zamknięcia :) 

adijedi
komentarz
komentarz

ok to pochwal się jeszcze jakiego rtxa kupiłeś, :eat:...

pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.