x-kom hosting

Zacinający się Randomo PC

InverShaRingan
utworzono
utworzono

Otóż od jakiegoś czasu, randomowo, podczas oglądania jakiegoś filmu, czy to na YT, czy bezpośrednio pobranego, czy gdziekolwiek indziej, mój PC, potrafi się zaciąć, ale tylko na tyle że kilka rzeczy mogę otworzyć, ale cała reszta jest zablokowana i nie reaguje na nic innego poza myszką. 

 

Ogólnie to od czasu jak się to dzieje, wymieniłem procka, zasilacz, i nawet kartę graficzną, choć nie z powodu zacinania się. 

 

Ryzen 9 5900X (stock settings) 

32Gb Corsair Vengeance RT RGB 3600 CL16

6800XT (1100mV) 

B550 Asus F Gaming (najnowszy bios) 

Seasonic Focus PX750 Platinum 

 

I to nie zdarza się codziennie, tylko parę razy w tygodniu, i nigdy podczas grania. 

 

Ktoś mi kiedyś powiedział, żebym uważał na ten model Ramu, bo dużo osób skarży się że ma jakieś problemy. Ale nie mam jak za bardzo sprawdzić inne, więc póki co, za każdym razem gdy się zatnie, zwiększam o 0.050mV napięcie DRAM, I aktualnie jest 1.37V. Poki co nic, ale zacięło się wczoraj więc jeszcze czas. 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Pokaż screeny z programu crystal disc info

InverShaRingan
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso

 

received_1112603843058739.thumb.png.192d9b005c0e313e04ef43238cdbcf31.png

 

Od razu wspomnę, że dysk jest nowy, a na poprzednim (Micron P3 Gen 3) było to samo. 

leelareso
komentarz
komentarz

Ram możesz sprawdzić programem memtest

InverShaRingan
komentarz
komentarz

@leelareso Uruchomiłem 12 po 2000mb by zapełnić 30gb ramu, ale ile tak trzymać ? 

leelareso
komentarz
komentarz

co?

https://www.memtest86.com/

bootowalny z pendrive test

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.