x-kom hosting

Problem z pamięciami RAM

M4tth3w1337
utworzono
utworzono

Hej wszystkim, od pewnego czasu posiadam uciążliwy problem z ciągłymi BlueScreenami w moim komputerze, Na początek podam specyfikację:

 

CPU: Ryzen 5 3600

Cooler CPU: SilentiumPC Grandis 2 120/140mm

RAM: Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 (G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Aegis)

GPU: GIGABYTE GTX 1660 6GB GAMING OC

MOBO: MSI X470 GAMING PLUS (MSI B550 A-PRO)

PSU: SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

DRIVE: 2xSSD M.2

 

Problem pojawiał się już wcześniej, bluescreen pokazywał się średnio kilka razy w ciągu tygodnia, często po takim bluescreenie nie mogłem włączyć PC, gdyż na płycie zapalała się pierwsza lampka podpisana CPU. Zacząłem więc grzebać i zauważyłem, że gdy przepinam miejscami kości RAM to w niektórych ułożeniach przykładowo (DIMM1 , DIMM4) komputer wstawał ale nie na długo. Po jakimś czasie znów było to samo. Wymieniłem więc pamięci RAM na te pogrubione w specyfikacji G.SKILL-e (przedtem były to Patrioty). Przez chwile było okej ale po czasie znów to samo, aż do momentu gdy bluescreen to była codzienność i to nie w momentach gdy komputer się wysilał tylko nawet będąc w pulpicie. Postawiłem z wstępnej diagnozy, że może to być wina MOBO tak więc zakupiłem 7 dni temu MSI B550 A-PRO, po włożeniu do skrzynki wszystko elegancko odpaliło ale znów nie na długo, gdyż po 2 dniach problem pojawił się ten sam. Teraz gdy to piszę sprawdzałem znów kości RAM tym razem już te obecne czyli G.SKILL-E. Jedna z nich działa bez problemu tzn. komputer za każdym razem się odpala a gdy dołożę drugą to już nie. Również gdy ta druga jest sama w bankach pamięci - komputer nie wstaje. Pytanie więc tkwi czy uważacie, że to nie była wina MOBO i mogę ją zwrócić i założyc poprzednika, czy problem siedzi w doborze pamięci RAM? A może pamięci są strzelone? Jakie macie zdanie? Ja już nie mam pomysłu, przychodzi mi do głowy wszystko - może zasilacz? może RAM? a może CPU? Dajcie znać co o tym sądzicie.

 

leelareso
komentarz
komentarz

Przetestuj programem OCCT w czym leży problem, sekcje cpu i ram. Możesz też pokazać screena z programu hw info z zakładki z czujnikami praktycznie na samym dole.

M4tth3w1337
komentarz
komentarz

W OCCT przy teście RAM-ów nie wyszło nic lecz przy CPU wyskakiwały ciągle te błędy:

 

image.png.106bd267bbed2d717e28794702c1a1fc.png

 

Czyżby to jednak CPU sypnął?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.