x-kom hosting

4000 Laptop do użytku domowego i sporadycznie gry

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
piotr1234543
utworzono
utworzono (edytowane)

Szukam laptopa 17 cali do 4000 zł. Użytek domowy i sporadycznie gry. Musi być sporo wydajniejszy od mojego starego Acera z i3, 4 GB ramu, grafika 940 mx. Nowy musi posiadać i5 przynajmniej 8 GB ramu najlepiej  duall. Jakaś dedykowana kartę graficzną pokroju 3050 lecz niekoniecznie. Geforce tgp przynajmniej te 90 W.

anioł2009
komentarz
komentarz

Przy 4050 nie powinno być problemu..W tym kadłubku to raczej karty AMD się przegrzewały ( powyzej 90 stopni rdzen i 100 hot spot ). I to 15 calówki.  Jeśli fabrycznie laptop ma prawidłowo nałożoną pastę to nie powinien się mocno grzać

tapczan2
komentarz
komentarz

Jak chcesz coś na i5 to możesz zerknąć jeszcze na ASUS TUF Gaming F17 i5-12500H/16GB/512 RTX3050 144Hz. Ma lepszy procesor ale słabszą grafikę. Jak mało grasz to może być ciekawa alternatywa moim zdaniem.

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, piotr1234543 napisał:

A ten Acer? Tylko tu widzę że jest nałożony większy limit mocy na kartę. 

Nie tylko karta o niższej mocy przemawia na niekorzyść tego Acera. Ten Acer ma stary 4 rdzeniowy procesor 10-tej generacji co w tym budżecie jest słabą opcją. Asus , który poleciłem wyżej ma 12 rdzeniowy procesor 12-tej generacji więc jest to przeskok o dwie generacje i ilość rdzeni jest dużo większa.

piotr1234543
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę nad naprawa obecnego laptopa. Mam Acer aspire E15 E5 575 g. Nie działa kilka klawiszy po lekkim zalaniu i 2 są wyłamane. Za zmianę klawiatury z obudową serwisy wołają od 350 do 500 zł. Chciałbym spróbować samemu naprawić. Czy taka będzie pasowała?

https://allegro.pl/oferta/obudowa-klawiatura-acer-aspire-e5-523-e5-553-e5-575-e5-576-grecka-14851371856

Ona jest tania i spróbowałbym wymienić. Jest kilka filmów na YT jak wymieniają w tym modelu. 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

@piotr1234543 tu wymieniasz cały górny kadłubek bo klawiatura jest zgrzana z nim. Czeka Cię cała przekładka części :E  Jak nie masz o tym pojęcia to lepiej nie zabieraj się za to.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.