x-kom hosting

Choinka przez cały rok -Phanteks NV7

MORVILxv
komentarz
komentarz

zawsze podobały mi się "narożnikowe" obudowy :D

 

Gratulacje, aż miło się patrzy. Dobra robota :brawa:

czaki1981
komentarz
komentarz

Myślałem tutaj nad lian li evo xl ale pojawiła się promocja za 780 zł na tego phanteksa. Niestety w obu przypadkach trzeba trochę przepłacać za wentylatory reverse kupując na sztuki. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Choinka jak się patrzy, brakuje tylko latającego śniegu w środku i byłoby jak szklana kula;).

 

Osobiście wolę bez światełek, mnie by to strasznie wkurzało, gdybym cały czas dostawał gdzieś z boku jakimiś kolorami.

czaki1981
komentarz
komentarz

@Sławomir Też nigdy nie byłem zwolennikiem RGB, ale w obudowie typu "akwarium " jak zostawisz bez podświetleń to też nie wygląda za fajnie. Co do dostawania po oczach światłem, to ja w ogóle nie zauważam tego że one świecą.

anioł2009
komentarz
komentarz

Faktem jest że te przeszklone z boku i przodu budy są do pokazów wnętrza stworzone...

Też nie lubie fontanny kolorów...jak musi być podświetlenie to stonowane w 1 kolorze przełamany z innym np red-black  albo gold-black coś w ten deseń. Ale nie krytykuje, każdy robi jak lubi, ważne że jest czysto i schludnie :ok:

  • Dziękuję 1
AdamRomaniak
komentarz
komentarz

@czaki1981 jakie masz kable do gpu i mobo?

czaki1981
komentarz
komentarz (edytowane)

@AdamRomaniak to są lian li strimer v2 24pin do płyty i 3*8 pin do karty. Na 1 obrazku są 

 

AdamRomaniak
komentarz
komentarz

a racja dzk

  • 2 tygodnie później...
czaki1981
komentarz
komentarz (edytowane)

Powoli zaczyna powstawać nowe biurko. Poważnie zacząłem myślex dodatkowo nad stelażem elektrycznym ale ostatnio cały czas byly promocje na niego więc czekam bo 300 piechotą nie chodzi:).

Na razie mam dwie komody Alexa i blat kuchenny Ikea :) Niedługo wrzucę jak wyszło. 

Szukam dobrego uchwytu na 2 monitory do ściany ( koniecznie) ale takiego żeby dało.sie ustawić ramiona jak najbliżej ściany. Może coś znacie ?

Sorry za burdel ale moje paczki były na palecie nr 6 a przysłali mi 3 dodatkowe z palety nr 9 i mi się bałagan zrobił :)

 

IMG20240103223441.jpg

IMG20240103223459.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz
18 minut temu, czaki1981 napisał:

Szukam dobrego uchwytu na 2 monitory do ściany ( koniecznie) ale takiego żeby dało.sie ustawić ramiona jak najbliżej ściany. Może coś znacie ?

może wziąć dwa takie?

https://ans.sklep.pl/uchwyty-do-monitorow/aq-br11tl-uchwyt-do-monitora-13-27-max-25-kg-pochylenie-do-12

 

https://ans.sklep.pl/uchwyty-do-monitorow/edbak-gd03-uchwyt-scienny-do-monitora-max-26-10kg-25mm

 

czaki1981
komentarz
komentarz

@Sławomir Niestety takie uchwyty nie będą mi.pasowac. Monitory chce przyczepić do ściany między dwoma oknami( z 40cm szerokości).

Dziś dojechał organizer na kable pod biurko i zestaw dupereli do cable management. Komody poskładane ale muszę ogarnąć pokój ze stara komoda i biurkiem. Mam nadzieję że do końca tygodnia uda się skończyć bo też mało czasu w tym tygodniu.

IMG20240104164239.jpg

IMG20240102112127.jpg

czaki1981
komentarz
komentarz

Powoli do przodu. Sąsiad mnie wystawił i się napierdzielilem sam. Ale teraz już z górki mam nadzieję . Szukam uchwytu na dwa monitory żeby między oknami powiesić .

IMG20240106181750.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Z uchwytami może być problem, jeśli ten kawałek ściany to zwykłe pustaki..

Chyba że projektant wsadził tam zbrojony słup jako element nośny konstrukcji..

 

tak czy siak, uchwyty są jakie są i trudno wybrać coś po zdjęciu..

https://ans.sklep.pl/products-comparison?compare_product_list=11198|13606|13607

 

W linku wyżej masz 3 przykłady, możesz sobie wejść w każdy z nich i poczytać te wątłe opisy.

Jeśli sam miałbym wybierać, to chyba ten 3, sztywny uchwyt, ale za to z solidną podstawą.

Jedyne co mnie tam martwi to, małe podstawy do styku ze ścianą, jeśli chodzi o te uchwyty z ramionami.

Nie dość że śrub mało, to są na niewielkiej powierzchni, co w razie ściany z pustaka może okazać się bólem tyłka i wielką dziurą, między oknami..

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/uchwyty-do-monitorow/uchwyt-do-monitora-gembird-ma-wa2-02-17-32-cali-szary

ten z opisu i wyglądu niby ładny.. ale też ma powierzchnię styku jak laczek niemowlaka...

 

adijedi
komentarz
komentarz
  • uchwyt monitorów do blatu
  • ja bym się trochę bał mieć na wprost monitory, ogólnie elektronikę przed oknami, nie myślałeś o tym, aby biurko znalazło się po lewej, lub prawej stronie, będziesz miał też więcej miejsca :weekend:
czaki1981
komentarz
komentarz

@Sławomir Dzieki. Art L widzialem recenzje i to jest mój obecny faworyt.

@adijedi Mam tam jeszcze wyrko 160x200cm :) . A czemu przed oknami to zły pomysł ? Szerokość pokoju to 2.6m, gdzie potrzeba z 1.5 na biurko i siedzenie, bym musiał zmienić łóżko na jakas 80 :). 

adijedi
komentarz
komentarz

może cię po prostu razić słońce jak będzie 'wpadać' przez okna :cfaniak:  ale to już sobie samemu przetestujesz, zawsze można przestawić biurko, świetnie wygląda póki co, na fb nie raz widzę fajne setupy gamingowe, czekam na efekt końcowy przy zgaszonym świetle, pozdrawiam

 

  • Dziękuję 1
czaki1981
komentarz
komentarz (edytowane)

@adijedi Stanowisko jest w sypialni z roletami dzień-noc. W dzień jak zasłonie to trzeba zapalać światło. Przeraża mnie mycie okien tylko ;) ale jak wpadnie stelaż zostawię go na kółkach i będę mogl przesuwać łatwiej . 

Zanim wszystko zrobię to pewnie jeszcze trochę czasu minie ale będę wrzucal postepy ;)

  • 2 tygodnie później...
BunsenDj
komentarz
komentarz

Piękny komputer, zakochałem się po prostu :)

Miałem niesamowitą ochotę, aby poskładać PC w jednej z obudów Phanteksa - NV5, NV7 bądź NV9. Analizowałem wszystkie po kolei i najbardziej robi wrażenie ta ostatnia, takiego wielkiego szklanego bydlaka to jeszcze nie widziałem. Miałem pomysł, aby też użyć tych strimerów od Lian Li, ale też wentylatorów Lian Li w wersji SL-INF i AiO tej samej firmy, dokładnie Galahad II 360 z ekranem LCD. Dodatkowo Phanteks ma do każdej z obudów specjalny Premium LED KIT, który dodatkowo podkreśla te obudowy i wygląda bardzo podobnie jak obudowa O11 EVO RGB. To też chciałem dołożyć

Całość prezentowała by się niesamowicie pięknie. Jednak kiedy usiadłem do obliczeń i zobaczyłem, że same bajery jak wentylatory, AiO z ekranem czy dodatkowe oświetlenie muszę zapłacić 2000zł to odpuściłem bo dokładając tą sumę np do karty to można już mieć np 4080 albo nawet 4090. Zależy ile planujemy wydać. Może jeszcze kiedyś wrócę do tego tematu, ale na razie szkoda mi wydawać takiej kwoty na wygląd. 

czaki1981
komentarz
komentarz

@BunsenDj Mój pierwotny plan był podobny do twojego z Lian Li tylko już nie w nv7 a w lian li o11 evo xl. Cenowo podobnie wychodziło ale nie mogłem nigdzie dorwać wentylatorów w opcji revers a nie podoba mi się jak widać te plastiki. Niby masz rację że te 3k za budę z wentylatorami to można gdzieś dołożyć do GPU, ale kupisz sobie taką 4090 i stwierdzisz że i tak trzeba zmienić to wszystko ;) a sama kartę potem dorzucić to już pikuś. Ja teraz czekam na pojawienie się 4080super i zobaczę jak będzie to wyglądać cenowo czy 7900xtx spadnie, jak będzie z wydajnością. 

A u mnie modernizacja trwa, zamontowałem stelaż elektryczny do biurka i kupiłem monitorek.do obudowy. Stelaż świetna sprawa. Jeszcze muszę ogarnąć kable i będzie ok. Monitorem to bajer. 

W między czasie przeglądam sobie monitory. Miał być najpierw jakiś nowszy ips 1440p 144Mhz, potem jednak 4k, potem jakiś 32"4K a obecnie myślę o 32-34 OLED, mam w niezłej cenie 45 OLED LG ale jednak za duży i pewnie kupię w tej samej cenie mniejszy:(

IMG20240118183616.jpg

IMG20240119231459.jpg

IMG20240120204953.jpg

Poszukuję jeszcze jakiegoś huba USB żeby podłączać te wszystkie duperele pod USB i ładować inne urządzenia. Sporo jeżdżę na rowerze i tam mam licznik lampki zegarek do tego telefon i sporo tych USB potrzeba. Myślę też u listwie jakiejś z USB albo są takie chowane huby czy coś w biurko(jak na zdjęciu) tylko potrzebuje tam więcej USB niż gniazdem elektrycznych.

i-design-light-hop-box-wpuszczane-gniazdo-meblowe-usb-przedluzacz.jpg

  • Super 1
BunsenDj
komentarz
komentarz

A tak z ciekawości co to za wyswietlacz ? Ciekawie wygląda i pokazuje wszystkie parametry bebechów kompa. 

czaki1981
komentarz
komentarz

@BunsenDj z aliexpress 8.8 cali za 200zl. A wyświetla w sumie wszystko tutaj jest AIDA64

  • Dziękuję 1
  • 3 tygodnie później...
sabaru
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo fajny komputer ale zawsze rozwala mnie ilość wentylatorów  w takich komputerach.

  • Dziękuję 1
  • 2 miesiące później...
czaki1981
komentarz
komentarz

Z braku czasu mój projekt mocno spowolnił, ale w piątek kupiłem nowy monitor OLed Dell allienware AW3423dwf, czekałem długo na nowe oledy 4k ale dostępność jest zerowa a ceny będą zaporowe( jak dla mnie). Na razie na szybko podłączony ale muszę kupić w końcu uchwyty do biurka. 

Wrażenia są takie jakbym zmienił kartę na rtxa 6090 i ustawienia z łów na ultra. Nie przypuszczałem takiego skoku między oledem a ipsem. Dla mnie rewelacja. Aż zaczynam się zastanawiać czy nie zmienic mojego TV Sony 65" na coś większego i OLED.

IMG20240419151436.jpg

IMG20240421185511.jpg

IMG20240421185535.jpg

  • Super 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.