x-kom hosting

Wymiana i5-10400F

Kentashi
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

 

od pewnego czasu zastanawiam się nad wymianą obecnego procesora na coś mocniejszego - szybszego, bardziej wydajnego. Główne jego zastosowanie to gry MMORPG takie jak WoW, BDO, Lost Ark oraz również od czasu do czasu FPS typu CS 2, Escape from Tarkov - ogólne zastosowanie to gry multiplayer. Chciałbym go wymienić, ponieważ w sytuacjach, gdzie zbiera się mnóstwo ludzi jak np.: rajdy, czy miasta, czuć mocne spadki FPS (wiem, że tego nie da się zniwelować całkowicie, ale na pewno da się to poprawić). Jeśli chodzi o budżet to nie mam sztywno ustalonego do jakiej kwoty mogę wydać. Jeśli opłaca się wydać 1000 zł to spoko, jeśli 1500 zł to też.

 

Specyfikacja:

 

GPU: MSI RTX 3060 GAMING X
CPU: i5-10400F

COOLER: Fortis 5 Dual Fan

MOBO: MAG B560 TORPEDO
RAM: 32 GB GoodRam IRDM X 3200 Mhz (4x8)

PSU: be quiet! System Power 550W

 

byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź na jaki procesor warto wymienić obecny oraz, czy aktualne chłodzenie jak i zasilacz dadzą radę, czy je również trzeba będzie wymienić na coś innego. Jak najbardziej w grę wchodzą używane procesory, nie muszą być nowe.

Edytowane przez Kentashi

Mogeto
komentarz
komentarz

Za 860zł masz fabrycznie nowego i7 11700F przy czym nie jest to jakaś super opłacalna opcja (szczególnie na tle Inteli nowszych generacji) ale pod Twoją obecną płytę główną nie da rady włożyć nic nowszego. Niemniej, skok na tle i5 10400F powinien być widoczny.

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-11700f-2-5-ghz-16-mb-box-bx8070811700f-7732031/

Jest jeszcze i9 11900KF za 1200zł, ale nie warto w niego iść, bo ma tyle samo rdzeni/wątków co i7 11700F

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i9-11900kf-3-5-ghz-16-mb-box-bx8070811900kf-7732027

Kentashi
komentarz
komentarz

@Mogeto Dzięki, zastanowię się jeszcze nad tym i najwyżej zmienię na i7.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.