x-kom hosting

Dobór płyty głównej, pod nowa obudowę ze starymi częściami

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
Huncwotdzg
utworzono
utworzono

Cześć, nie będę ukrywał faktu iz ze skladaniem komputerow nie miałem za wiele do czynienia. Mam taki podstarzały komputer, z którym chialbym sie troche pobawic. Najwiekszy problem jest z tym, że mam troche za duża karte graficzna do obudowy - płyta główna (Hp compaq pro 6300 SFF) karta graficzna (Asus gtx 650 ti). Chce przełożyć komponenty z tej starej obudowy do jakiegos uzywanego paziocha za +- stówkę, tylko problem w tym, ze nie wiem w jaki sposób sprawdzic czy te stare elementy beda pasowac do przykładowo innej plyty glownej etc.

Mogeto
komentarz
komentarz

Ta płyta główna to OEM od HP, zaprojektowana tylko i wyłącznie pod obudowę tego producenta. Fizycznie nie będzie pasować do innej obudowy.

Z kolei inne podzespoły z tego kompa HP (np zasilacz) nie będą pasować do innej płyty głównej, bo zasilacz ma typowo złącza pod płytę HP.

Lepiej sprzedać tego GTX650Ti i kupić taką kartę graficzną która będzie pasować do tego kompa HP.

A żeby dobrać kartę, to potrzebne info o zasilaczu (model i jaka moc) i dobrze byłoby gdybyś pokazał zdjęcia obudowy z zewnątrz i ze środka. Będzie widać jaka sytuacja i jaką konkretnie kartę trzeba.

Huncwotdzg
komentarz
komentarz

Ogółem pierwotny plan miakem taki xeby przeniesc te elementy które mozna wsadzic na inna plyte (procka ta karte, kostki ramu i dysk z mocniejszym zasilaczem, co o tym sadzisz jest sens? 

17028519708427515255183009205749.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Jaki tu siedzi procesor i ile pamięci RAM?

Huncwotdzg
komentarz
komentarz

i5, ram 8gb 

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Domyślam się, że chodzi o i5 drugiej generacji. Ten procesor + RAM łącznie są warte z kilkadziesiąt złoty. Szkoda fatygi by to przekładać.

Potrzebujesz kartę w wersji LowProfile np GT1030 lub GTX750Ti

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zotac-geforcen-gt-1030-gddr5-2gb-low-profile

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-750ti-low-profile-2-gb-CID99-IDXS2uq.html

650Ti można sprzedać za 100zł.

Także wstaw tutaj kartę LowProfile i na tym zakończ temat lub składaj całego innego nowego kompa.

Huncwotdzg
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, zastosuje sie do rady c:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.