x-kom hosting

Spadki fps, nowa karta graficzna.

Remekq12035
utworzono
utworzono

W ostatnim czasie wymieniłem swoją starą 1060 na rx 6800. Po wyczyszczeniu sterowników przez DDU i świeżym zainstalowaniu karty otrzymuję niestety niezbyt zadowalające wyniki. Odczuwam dość częste mikro lagi, fps spadają przykładowo o 15-20 w dół, sprawiając że rozgrywka w żadnym stopniu nie jest płynna. Co mogę zrobić żeby rozwiązać ten problem skoro na ten moment z własnych prób mam już wyłączoną zintegrowaną kartę graficzną od Intela oraz wyczyszczone sterowniki? 

Największy problem zauważam w grach które są mocno skierowane na wydajność procesora, cs go, lol, czy nawet fortnite. Procesor pracuje w granicach 80-100% powodując dość duże spadki fps. Nawet jeżeli przykładowo w CS GO procesor obciążony jest na poziomie 30-40% w dalszym ciągu rozgrywka nie jest płynna, Jeżeli chodzi o gry bardziej skupione na pracy GPU, powiedzmy Forza Horizon czy Cyberpunk, jest o wiele lepiej, jednak od czasu do czasu pojawiają się spadki fps o 10-20 w dół w kompletnie losowych momentach, które nie wpłynęły jakoś mocno na pracę komputera (przykładowo postój w miejscu bez poruszania kamerą) 

Moje zestawienie to 
i5 11600k
rx 6800 16gb
zasilacz Corsair RMX 650W 
16gb ram (niestety dość stary ram o niskim taktowaniu 2133, w najbliższym czasie mam zamiar zakupić 32gb 3700mhz)
Korzystam z 2 monitorów, pierwszy to 144hz 1920x1080 podłączony poprzez display port, drugi to 60hz 1920x1080 połączony hdmi.
 

Co jeszcze sensownego mogę zrobić? Czy CPU jest za słabe na tę kartę? Z tego co się rozglądałem dany procesor jest często dobierany do 6700xt. Czy 6800 jest aż tak dużym przeskokiem, czy może w monitorze/ram leży wina i potrzebuję zaopatrzyć się w ram o szybszym taktowaniu oraz monitor w większej rozdzielczości? Proszę o szybką pomoc, w przypadku braku rozwiązania chyba niestety będę musiał zwrócić kartę a termin zwrotu mam do końca następnego tygodnia, w razie dalszych pytań postaram się szybko udzielić odpowiedzi, pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.