x-kom hosting

Problem z czarnym ekranem po zmianie procesora

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
sieju
komentarz
komentarz

No juz mi tu kolega polecił jakis zasilacz, kupie go i jak bedzie to samo to albo tutaj znowu napisze albo oddam do serwisu i tyle, bo jak mowilem to nie wiem czy da sie cokolwiek innego z tym komputerem zrobic, czego ja nie zrobilem

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli po wymianie zasilacza nadal będą problemy to zostanie jedynie serwis i podmiana każdego podzespołu by zobaczyć co padło.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

@sieju

Quote

Przypomne ze mam ja 5 lat i nic nie uszkadzala to dlaczego miala by akurat teraz uszkodzic

 

Ten typ argumentacji jest poruszony tutaj:

Szukaj Q3, by dowiedzieć się więcej.

Edytowane przez rafalluz
sieju
komentarz
komentarz

Dzieki za pomoc, wrazie co to odezwe sie tutaj i powiem czy wszystko sie udalo :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, to czekamy :)

  • Dziękuję 1
sieju
komentarz
komentarz

Oznajmiam wlasnie ze wstawilem co pc-ta stary procek i odpalil bez problemu (dalej na akydze)

sieju
komentarz
komentarz (edytowane)

A dlaczego akurat ten a nie najnowszy ?

Zasilacz mam zamiar zmieniac niedlugo, jak zaktualizuje to napisze czy wszytsko dziala.

I co jeżeli mam juz najnowsza wersje biosu i wgram starszą ? Nie jest to przypadkiem zly pomysł ? Gdzies tak usłyszałem

Edytowane przez sieju
Sławomir
komentarz
komentarz

A jaką wersje bios posiadasz?

sieju
komentarz
komentarz

Najnowszą F56f

I też możesz powiedzieć dlaczego do tej konkretnej 

 

sieju
komentarz
komentarz

?

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Skoro masz najnowszy i nadal nie działa, to masz dwie opcje.

 

1.Zresetować bios do ustawień fabrycznych.

 

2.Zasilacz zdążył uwalić procesor.

  • Dobra wypowiedź 1
sieju
komentarz
komentarz

resetowalem bios kilka razy problem musi byc w czyms innym, procesor napewno dziala dobrze

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, 5 lat z akyga :brutalny:... to i tak sporo, ale już po tylu latach taki "produkt zasilaczo-podobny" potrafi mieć wahania a nawet tąpnięcia napięć, w nowym procku masz 6 rdzeni, wyżej i szybciej taktowanych, nawet serwis w pierwszej kolejności przetestuje builda podmieniając tylko "akyga" na prawidłowy zasilacz z zabezpieczeniami. Na przyszłość i tak musisz zmienić, on już ma swoje lata, więc lepiej zaopatrzyć się w jakiś nowy z certyfikatem minimum 80+ bronze.

sieju
komentarz
komentarz

Na święta postaram sie załatwić nowy zasilacz, ponieważ już mam wybrany nowy 450w bronze+

  • 2 tygodnie później...
sieju
komentarz
komentarz

Na nowym zasilaczu dalej jest ten sam problem nie wiem o co chodzi, moze to chodzi o procesor, bo jest jakis wadliwy czy cos

Niebieska
komentarz
komentarz

Mogło mu się dostać po spotkaniu z Akygą, masz nauczkę by nie oszczędzać na zasilaczu.

  • Dobra wypowiedź 1
adijedi
komentarz
komentarz

ja bym jeszcze od nowa rozłożył pc i przeczyścił

  • dokładnie złożyć wszystko nawet wg poradników na yt
  • postawił win10 od nowa (home edition)
  • zainstalował chipsety i sterowniki
sieju
komentarz
komentarz

Win 10 home mam wlasnie nowy bo dzisiaj dysk przyszedl to zaisnalowalem to powinno byc dobrze, jak zmienialem zasilacz to wszystko wyciągałem, musi to byc poprostu wadliwy procek

 

@Niebieska to nie ja składałem tego kompa w 2018

W sensie jakie chipsety mam zainstalować, pod ryzena 5 5500?

Jeżeli tak, to moge to zrobic na procku r3 1200?

adijedi
komentarz
komentarz

obraz.thumb.png.ecf241dd949acbf17cab633feb1ff678.png

AMD Chipset Driver 50MB czy masz aktualny (obojętnie jaki procesor, to dotyczy płyty głównej)

sieju
komentarz
komentarz

I czy to coś zmieni ?

adijedi
komentarz
komentarz

@sieju Mieć wgrany soft aktualny zawsze warto, a to tylko 50 Mb

sieju
komentarz
komentarz

Według mnie to z prockiem musiało coś być nie tak od początku, ponieważ nawet po zmianie zasilacza, próbowaniu wszystkiego i tak nie działało, nawet nikt z forum nie był w stanie pomóc, także musiał to być poprostu wadliwy procek i tyle.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Mógł być od początku, a mógł być spowodowany przez Akygę, tak jak Niebieska napisała. Dowiedziałeś się z tematu, że to możliwe, i nikt nie dał gwarancji, że po wymianie wszystko będzie OK właśnie z tego powodu.

 

A nawet jeśli procesor był od początku niesprawny, nie zmienia to faktu, że innym podzespołom od Akygi też może się obrywać.

 

Ale wygląda na to, że nie chcesz tej informacji przyjąć do wiadomości :(

Edytowane przez rafalluz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.