x-kom hosting

Freeze podczas grania w CS2

DaVarri
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Odkąd zrobiłem upgrade komponentów, to mam pewien problem podczas grania w CS2, poniżej specyfikacja:

 

CPU: i5-7400 -> upgrade na i5-12400F

GPU: Gigabyte Radeon RX 480 8GB

MOBO: MSI H110M PRO-D -> upgrade Gigabyte B760M DS3H DDR4

RAM: G.SKILL Value, 2x8GB, 2400mhz

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

PSU: SilentiumPC Vero L1 600W

Chłodzenie CPU: Endorfy Fera 5 Dual Fan

 

Podczas grania w CS2, po około 30-40 minutach zdarza się, że gra się freezuje, pojawia się czarny ekran i muszę wyłączać grę menedżerem zadań, działo się tak z 3-4 razy podczas meczu sprawdziłem temperatury i zobaczylem, że na GPU miałem MAX 91 stopni, rozebrałem GPU, wymieniłem pastę termoprzewodzącą, bo prawie jej tam nie było i temperatury spadły do około 65-70 stopni. Po tym zabiegu wyrzuca mnie raz do dwóch razy, czasem w ogóle, ale jednak dalej się ten problem pojawia. W HWMonitorze zauważyłem również, że wiatraki GPU kręcą się pod pełnym obciązeniem na 3000RPM, a jedno z chłodzeń, które jest w obudowie ma czasami max obroty 45000 RPM (?).
Jak mnie juz zcrashuje z gry, to pokazuje mi się powiadomienie w sterownikach AMD: ,,Z powodu nieoczekiwanego błędu systemu przywrócono domyślne ustawienia dostrajania wydajności" (wszystko mam na domyślne, nic nie podkręcałem). Zaznaczam, że na starych podzespołach nie miałem tak w ogóle, a zdecydowałem się na upgrade bo fps w CS2 miałem na poziomie 40-80fps.

leelareso
komentarz
komentarz

Pokaż screeny  z hw info jak to wygląda podczas gry z tymi temperaturami.

DaVarri
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

a cpu gdzie?

DaVarri
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

rozwiń temperatury rdzenia i pokaż jak to wygląda podczas gry.

DaVarri
komentarz
komentarz

@leelareso

Dzisiaj też zaktualizowałem bios do najnowszej wersji i po aktualizacji mam tak, ze jak włączy mi się PC i jestem na pulpicie to zatnie mi na jakieś 10sek komputer, nic nie mogę zrobić i w HWInfo jest cos takiego:

image.png.70723bf1ad2c5fab33cde2d9a56ce306.png

 

Za 5-10 minut podeślę temperatury rdzenia CPU

+ temp rdzernia

image.png.ae70336087e91787dab8cd5cd0fb69b8.png

leelareso
komentarz
komentarz

Dużo szukania, testowałeś może gpu furmarkiem albo programem OCCT

DaVarri
komentarz
komentarz

@leelareso Zrobiłem OCCT, nie wiem czy to w czymś pomoże:

image.thumb.png.5892271d3e8e636b86ddcbc1d9fc31c0.png

leelareso
komentarz
komentarz

znaczy odpaliłeś stress test w tym programie?

DaVarri
komentarz
komentarz

@leelareso Stability test, nie bardzo wiem gdzie się włącza stress test

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.thumb.png.5c66d7d873886b52a12fc91d3d43240a.png  te opcję zaznaczyłeś i dałeś error detection na enabled?

DaVarri
komentarz
komentarz

@leelareso Tak, to było to, na ile powinienem włączyć ten test?

leelareso
komentarz
komentarz

15-20 minut. tak samo możesz spróbować z opcją Vram.

Mayoo
komentarz
komentarz

@DaVarri wiem że to nie na temat ale nie warto grać jak narazie w cs2 chyba że chcesz stracić rzeczy

DaVarri
komentarz
komentarz

@Mayoo Stracić rzeczy tzn.?

Mayoo
komentarz
komentarz

@DaVarri cs2 teraz ma wirusa przez którego logują ci się na konto i sprzedają drogie rzeczy po śmiesznych kwotach

DaVarri
komentarz
komentarz

@Mayoo Chłopie co ty mówisz xdd

DaVarri
komentarz
komentarz

@leelareso Stress test samego GPU (15min) - nie było żadnych errorów:

image.thumb.png.fb38acf74c3d31646e98b2b9957fbf50.png

image.png.93d651bfcb63e176b32adb8d470e1953.png

 

Test VRAM - po 3 minutach wyskoczyło już kilkanaście błędów, wiesz o co może chodzic?

image.png.6e630db5af7bfc16c2ccd8037c1db37c.png

leelareso
komentarz
komentarz

No mogły dostać po dupie przez te temperatury albo już ze starości. Możesz spróbować w msi afterburner zmniejszyć częstotliwość pamięci o te 200mhz i zobaczyć czy też będzie sypać błędami a jak tak to spróbuj nawet o te 500mhz na pamięciach vram.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.