x-kom hosting

karta graficzna się sama wyłącza

Mayoo
utworzono
utworzono

Witam od jakieś czasu mam problem z kartą graficzną taki iż gdy włącze jakąś gre to ekran robi sie czarny i wyłącza się karta graficzna (temperatura karty nie przekracza 50 stopni)
karta to Radeon RX 570

Mogeto
komentarz
komentarz

Na początek przydałby się Twój zasilacz, marka, model, moc

Mayoo
komentarz
komentarz

Thermaltake Smart BM2 750W@Mogeto

Mogeto
komentarz
komentarz

Na początek sprawdź czy odcina przy niższych taktowaniach karty graficznej.

Pobierz program MSI Afterburner, przesuń w lewo suwak Core Clock o -100, suwak Memory Clock w lewo o -200, kliknij Apply (fajeczkę), możesz też zaznaczyć Startup i testuj czy jest poprawa.

Mayoo
komentarz
komentarz

@Mogeto znów wywaliło ekran.

Mogeto
komentarz
komentarz

Jaki masz procesor?

Mayoo
komentarz
komentarz

@Mogeto AMD ryzen 5 3600 6 core

@Mogeto a wywala ekran jak tylko włącze jakąkolwiek gre. a tak to działa normalnie

Mogeto
komentarz
komentarz

Karta graficzna wysypuje się pod obciążeniem. Objawy wskazują na kartę graficzną tzn nie wiemy tego na 100%, ale tak podejrzewam, dlatego skombinuj inną kartę graficzną do testów, obojętnie jaką, byle żeby była pod złącze PCI-E.  Jeśli na innej karcie gierki działają normalnie, to RX570 prawdopodobnie jest uszkodzony.

Inna opcja to włożenie RX570 do drugiego komputera i testy.

Mayoo
komentarz
komentarz

@Mogeto bo jeszcze wczoraj działała normalnie a dzisiaj zaczeła mieć problem

Mayoo
komentarz
komentarz

@Mogeto a innej karty sprawdzić nie mogłem bo jak podłączyłem to nawet  obrazu nie wyświetlała

Mayoo
komentarz
komentarz

@Mogeto a gdy oglądam coś na yt to zużycie nie przekracza 20%

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.