x-kom hosting

Małe wykorzystanie karty graficznej w grze Darksiders 3

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Pentium320 ,
Piotr3412
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z małym wykorzystaniem karty graficznej w grze Darksiders 3 . Dołączam screena z tej gry. Odpalałem inna grę czyli The Last Of Us Part 1 i wszystko było ok czyli karta była obciążana prawie w 100% a procesor w 60 70%. A tutaj gdy sprawdzałem na Hwmonitor obciążenie karty było max 80% a procesora max 65%. Gram w tą grę w rozdzielczości 4k na max detalach i maksymalny fps to 62 ze  spadkami do 47. Nie mam włączonego vsynca. Złożyłem rozdzielczość na fullhd fps i użycie podzespołów były takie same. Tak jakby FPS był ograniczany przez coś i sam nie wiem co.                   

 

Moja specyfikacja podzespołów to:

Procesor: Ryzen 5 5600X

Płyta Główna: MSI B450 Tomahowk 

Dyski: 3 x SSD 2x Sata 1x M2 i 4 HDD na dane 

Pamięć RAM: G.SKILL 3200Mhz 32GB 

Zasilacz: SilentiumPC 650W Certyfikat Gold 

Karta graficzna: AMD Radeon RX 6800 od XFX IMG_20231214_221807.thumb.jpg.d471c2ade30d3f08876778eed9050f8d.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że ta gra sama ogranicza FPS do ~60. Pewnie da się to odblokować, ale pytanie czy warto. Twórcy zapewne nie bez powodu to ograniczyli.

Piotr3412
komentarz
komentarz

Może to był port tworzony docelowo na konsole i dlatego ograniczane są klatki. Choć to trochę dziwne jak dla mnie 

  • Rekomendowana odpowiedź
Pentium320
komentarz
komentarz

Daleko nie szukać, chcesz to próbuj. https://www.reddit.com/r/Darksiders/comments/a14irc/how_to_uncap_framerate_on_pc/

 

Z tym że gry czasami mają ten cap nie bez powodu, głównie z powodu zastosowanego silnika, i zwiększenie capu lub ustawienie bez limitu potrafi spowodować "rzeczy niestworzone", tzn takie, których developerzy nie przewidzieli. Ale to możesz sobie już sprawdzić sam, nie wiem jak będzie tutaj.

  • Dobra wypowiedź 1
Piotr3412
komentarz
komentarz

@Pentium320 Czyli co może się np stać gdy odblokuje większą liczbę klatek ?

Pentium320
komentarz
komentarz

Gra może stać się nie grywalna, w dużym skrócie. Różne cuda już widywałem, gra działająca za szybko, wrogowie będący absurdalnie celni, zapadanie pod mapę. Nie wiem w sumie co jeszcze mógłbym wymienić :E ogólnie, to po prostu zależy od gry, nie ma sensu zagłębiać się w technikalia.

Równie dobrze może i działać w pełni poprawnie, dlatego po prostu najlepiej sprawdzić samemu. Zrobić kopię zapasową configu gdyby coś poszło nie tak, i tyle.

  • Super 1
Piotr3412
komentarz
komentarz

@Pentium320 Dobra dzięki za pomoc problem został rozwiązany. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.