x-kom hosting

Jaka płyta główna pod i7-13700kf

DendiPL1
utworzono
utworzono

Witam zakupiłem ostatnio I7-13700kf oraz płytę główną Msi B760M-P DDR4. Z góry mówię komputer słóży mi głownie do rekreacji i nie wymagam od niego nie wiadomo czego. Na oc mi na ten moment nie zależy póki płyty są w takich cenach. Znajomi mówią mi żeby tą płytę główną zwrócić i kupić coś lepszego bo to "gniot". Mój zestaw komputerowy na ten moment to gtx 1080, i5-8600k, Msi Z370 gaming plus, zasilacz Bequiet 600W, Ramy 32gb 3600mhz oraz chłodzenie wodne Arctic liquid freezer II. Zależy mi żeby ta płyta głowna nie przekraczała 500/600zł.

Plyta-glowna-MSI-Pro-B760M-P-DDR4-front-skos-box.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Najlepsza nie jest, ale bez przesady, że gniot.

Za 600zł nie kupisz nic wyraźnie lepszego od powyższej płyty głównej.

Można zrobić undervolting który ograniczy pobór mocy procesora oraz będzie mniej się grzał. Wtedy powyższa płyta główna będzie miała lżej.

Undervolting na i7 13700KF tak czy owak zawsze powinno się wykonywać (nawet na dobrych płytach głównych) bo ten procesor na fabrycznych ustawieniach ciągnie bardzo dużo mocy.

https://www.youtube.com/watch?v=GKLyZQ1yuV8

 

DendiPL1
komentarz
komentarz

@Mogeto Tylko teraz jeszcze jedno pytanie. Polecono mi Gigabyte B760 Gaming X i jednym z głównych powodów była ilość faz sekcji zasilania bo posiada ona 8+1+1 a z tego co wiem moja posiada 6+2+1 oraz że ten gigabyte ma radiator sekcji zasilania. Jak bardzo brak radiatora sekcji zasilania może mi zaszkodzić oraz jak bardzo może spaść mi wydajność procesora przy mniejszej ilości faz?

Mogeto
komentarz
komentarz

Lepsza sekcja zasilania przekłada się na to, że procesor nie throttluje pod obciążeniem.

Ja od siebie nie mogę polecić takiej "modernizacji" z LGA1700 B760 na LGA1700 B760, bo wydajesz pieniądze, a defacto siedzisz na tym samym, stoisz w miejscu.

Dlatego jeszcze raz powtarzam - i7 13700KF fabrycznie ma zawyżone napięcie. Zrobisz undervolting, dzięki temu ograniczysz pobór mocy bez straty wydajności i MSI B760M-P da radę.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.