x-kom hosting

Dell Inspiron 3593 długi start bios

konstantyno110
utworzono
utworzono

Witam laptop Dell Inspiron 3593. Na nowo postawiony windows 11, czas uruchamiania laptopa to ok 45 sekund z czego 38 zajmuje uruchomienie biosu (bardziej chyba procedura post). Nie wiem jak było wcześniej bo były problemy z systemem więc backup danych i czysta instalacja. Wcześniej jeszcze sprawdziłem dysk HD Tune, wygląda ok nie ma żadnych bad sektorów. Pytanie czy to problem z samą kością bios? Resetowalem bios do ustawień fabrycznych bez zmian. Pierwszy taki przypadek i  za bardzo nie mam pomysłu o co może chodzić. Ktoś się spotkał z takim problemem? 

 

Dołączam zdjęcia, bo na wewnętrzny serwer nie można dodać coś.  

 

https://ibb.co/17T11KZ

https://ibb.co/BcbpXCX

anioł2009
komentarz
komentarz

Coś jest nie tak w biosie.. 1035g1 ma taktowanie od 1ghz do 3.6ghz. U Ciebie w biosie jest od 0,4ghz do 1,2ghz

Co się wcześniej działo z systemem ?? Jaki wczesniej był system fabrycznie ???

  • Dziękuję 1
konstantyno110
komentarz
komentarz

Wcześniej 11, coś się działo bo bluescreen sypało. I aby skopiowałem dane i od nowa format i czysta 11. Jak wcześniej działało nie wiem bo sprzęt nie mój. 

W memtest pokazuje w trybie turbo 3300 MHz

 

f880750525f88ea6ea470da4002408e81a45e53f

 

 

Ps. Też nie możecie dodać zdjęć na forum?

anioł2009
komentarz
komentarz

Hmm a crystaldisk info co pokazuje ? Bo moze dysk pada po prostu...

konstantyno110
komentarz
komentarz

 Problem rozwiązany po otwarciu laptopa okazało się że jest dołożony dysk 2.5" 1TB. W systemie nie był widoczny. Po wyciągnięciu jego laptop uruchamia się w 10 sekund. Bateria CMOS jest osobna. Miała ok 3.2V. Dysk podłączyłem przez przejściówkę do laptopa. Nie widać go. W zarządzaniu dyskami pojawia się "nie zainicjowano" po wybraniu inicjacji wyskakuje "złe polecenie" chyba dysk padnięty. Może komuś na przyszłość przyda się rozwiązanie. W biosie też go chyba nie było widać. A właściciela nic o nim nie wiedziała że był dołożony. Taka historia. Dzięki za pomoc i wskazówki :)

 

 

 

40bf927b643af87d1d983c3fa72177da8d4fdf32

anioł2009
komentarz
komentarz
3 godziny temu, konstantyno110 napisał:

A właściciela nic o nim nie wiedziała że był dołożony

Ale jaja :E 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.