x-kom hosting

[3500zł] Laptop na studia, CAD, Altium Designer

xKMx
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim!

Poszukuję laptopa do obsługi programów CAD, głównie Inwentor, program Altium Designer, a także do programowania w C, C++ i Pythonie, więc fajnie gdyby nie pocił się przy większym IDE. Szukam czegoś, co poradzi sobie również z mniej wymagającymi grami, typu LoL, ale głównie zależy mi na wydajności do pracy. Planuję używać go sporadycznie, na uczelni i na wyjazdach, bo w domu mam komputer stacjonarny, który spełnia większość moich potrzeb.

Mój maksymalny budżet to 3500 zł, ale to max jeśli jest w tej cenie coś faktycznie dobrego, byłbym wdzięczny za sugestie. Celuję głónie w nowe laptopy ale, przejrzałem także oferty poleasingowe na Allegro, niestety tam informacje o baterii były często szczątkowe. Zależy mi na laptopie, który wytrzyma około 3-4 godzin na baterii.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele lub podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa pod te potrzeby? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i sugestie!

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz model Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5-12450H/16GB/512 RTX3050 120Hz za 3 099 zł. Ma wydajny 8 rdzeniowy procesor i5, grafikę RTX 3050 o mocy 85 W, 16 GB RAM z możliwością rozbudowy do 32 GB, matowy ekran IPS 120 Hz z pokryciem barw 100% sRGB, dysk SSD 512 GB i podświetlaną klawiaturę. Bez systemu Windows.

 

Z Windowsem jest Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 R5 6600H/16GB/512/Win11 RTX3050 120Hz za 3 499 zł. Ma 6 rdzeniowy procesor Ryzen 5, grafikę RTX 3050 o mocy 85 W, 16 GB RAM o wyższym taktowaniu (DDR5, 4800 MHz) z możliwością rozbudowy do 32 GB, matowy ekran IPS 120 Hz, dysk SSD 512 GB i Windows 11.

 

Edytowane przez tapczan2
  • 1 miesiąc później...
czornyalbinos
komentarz
komentarz (edytowane)

 

@xKMx Cześć. Też stoję przed podobnym wyborem, można wiedzieć na co się zdecydowałeś? I jak się sprawdza? :D

Edytowane przez czornyalbinos
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)
8 godzin temu, czornyalbinos napisał:

Cześć. Też stoję przed podobnym wyborem, można wiedzieć na co się zdecydowałeś? I jak się sprawdza? :D

Cześć.

W budżecie do 3500 zł jest opcja z mocniejszym procesorem i grafiką o większej mocy niż w laptopach, które wymieniłem wyżej.

Jest to ASUS TUF Gaming F15 i5-12500H/16GB/512 RTX3050 144Hz, który teraz z kodem "gaming" kosztuje 3 389 zł. Ma mocny 12 rdzeniowy procesor i5, grafikę RTX 3050 o mocy 95 W, 16 GB RAM z możliwością rozbudowy do 64 GB, matowy ekran IPS 144 Hz, dysk SSD 512 GB, solidną obudowę (aluminiowa pokrywa matrycy, standard militarny MIL-STD-810H) i podświetlaną klawiaturę. Bez systemu Windows.

 

Edytowane przez tapczan2
Prosaid
komentarz
komentarz

@czornyalbinos Ideapad dalej jest ok, tylko w tej cenie opcja z lepszą matrycą 165Hz z 100% pokryciem kolorów.

 

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 Ryzen 5 6600H/16GB/512 RTX3050 165Hz 3499 zł
Matryca FULL HD IPS z 100% pokryciem kolorów, nowszy procesor Ryzen 6 rdzeniowy, wykonanie ok, ram można rozbudować do 32GB oraz dodatkowy dysk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.