x-kom hosting

Problem z uruchamianiem gier na steamie

Dupxo
utworzono
utworzono

Witam. W październiku tego roku kupiłem nowy PC. Wszystko działało sprawnie i bezproblemowo przez miesiąc, natomiast od jakiegos czasu mam problem z uruchamianiem gier na steamie. Wiedźmin 3 działa bez zarzutów, ale kiedy chciałem odpalić Black Ops 3 lub Warzone, chwilę po wejściu do menu lub na ekranie ładowania obraz sie zawiesza i robi sie czarny, dźwięk słychać a po chwili czekania wyrzuca mnie do pulpitu. Teraz przy próbie uruchomienia Black Ops 3 pojawia się komunikat o tym że muszę uruchomić steam aby włączyć tę grę. Problem pojawił się również kiedy chciałem uruchomić grę Risk: World Domination (kiedy uruchomiłem ją w oknie to działa). Sterowniki zaktualizowane, Windows 11 Pro zaktualizowany. Odrzuciłem opcję wady sprzętowej ponieważ wątpię że Wiedźmin 3 na ultra by się wtedy uruchomił ale moge się mylić. 

 

Specyfikacje komputera:

-Silver Monkey X Snowy ARGB 240

-Lexar 2 TB m.2 Pcle gen4

-Cooler master MWE Gold v2 850W

-MSI Geforce RTX 4070Ti

-Kingston Fury 32GB

-Gigabyte B650 X AX

-AMD Ryzen 5 7600X

 

toska78
komentarz
komentarz

Zobacz w podglądzie zdarzeń jakie błędy wyświetla i pokrywające się czasowo z czarnym ekranem.

Dupxo
komentarz
komentarz

@toska78 Sprawdziłem. Niestety nie znam się na tym, czy mogę prosić o wyjaśnienie co te błędy oznaczają? Załączam screeny. to na pewno te błędy które się pojawiły po próbie uruchomienia gier. Kilka niżej prawdopodobnie też godzina jest podobna

Zrzut ekranu (7).png

Zrzut ekranu 2023-12-13 233552.png

Zrzut ekranu 2023-12-13 233625.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy te błędy DeviceSetupManager mają związek z tytułowym problemem ale możesz sprawdzić rozwiązania proponowane na supporcie MS:

1 temat świeży wątek,

2 temat stary wątek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.