x-kom hosting

Wymiana procesora

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
96patryk
utworzono
utworzono

Chce zamienić mój aktualny procesor: AMD Ryzen 5 3600  na lepszy i myślałem nad Intel Core i5-13600K .

Czy zasilacz który posiadam będzie dalej ok? Zasilacz be quiet! System Power 9 500W (różnica bodajże 60w na procesorach)

Czy chłodzenie procesora warto wymienić, czy zostawić? SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

 

Moja specyfikacja:

Płyta główna: gigabyte b450 gaming x

ram: 32gb ddr4 

karta graficzna: geforce rtx 2060 super

dysk: Adata SSD XPG SX6000Pro 512GB M.2 NVMe 2280 (2100/1400MB/s) ASX6000PNP512GT-C

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Kompletnie bez sensu wymieniać płytę główną i przechodzić z AM4 na LGA1700.

W podobnej cenie do i5 13600K masz R7 5800X3D i jest to procesor który w niczym mu nie ustępuje, a nawet czasem jest lepszy.

https://www.x-kom.pl/p/735724-procesor-amd-ryzen-7-amd-ryzen-7-5800x3d.html

Będzie działać w obecnej płycie głównej, tylko musisz wgrać najnowszy bios.

96patryk
komentarz
komentarz

No tak, a jaki wpływ ma ilość rdzeni/strumieni? Co w tym porównaniu jest ważne ?

 

 

image.thumb.png.3f89c9552fc560b1268138fae3a20314.png

Mogeto
komentarz
komentarz

To są rdzenie innej architektury, więc takie cyferkowe porównanie na papierze jest totalnie bez sensu.

Ogólnie są to procesory z tej samej półki wydajnościowej, ale fakt, że pod i5 13600K musisz wymieniać płytę główną, a pod R7 5700X3D nie musisz wymieniać płyty głównej - sprawia, że wybór jest prosty.

96patryk
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej dzięki za informację.

Jeszcze pytanie mam czy chłodzenie aktualne jest okej, oraz czy warto kupić dodatkowo pastę do procesora ponieważ nigdy sam nie instalowałem procka więc nie wiem zbytnio duzo o tym.

Zasilacz rozumiem też wystarczy?

Edytowane przez 96patryk
  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz wystarczy.

Fera 3 w mojej opinii trochę za słaba pod R7 5800X3D, ale można spróbować. Jeśli temperatury w grach będą przekraczać 85 stopni, to najwyżej dokupisz jakieś lepsze chłodzenie.

Posmaruj dobrą pastą np Grizzly Kryonaut.

96patryk
komentarz
komentarz

Okej dziękuje za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.