x-kom hosting

Który monitor wybrać ? Asus vs Samsung

mariusz247x
utworzono
utworzono

Witam, mam do Was pytanie który monitor wybrać. Zastanawiam się nad Asus Proart 27crv a Samsung ViewFinity S8 27PB800 PXU. Zajmuję się grafiką ale tylko tak amatorsko a jeśli chodzi o monitory to chodzi mi o to który lepszy pod względem obrazu i wykonania. 

Za jakiekolwiek porady z góry dziękuję. 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

ASUS ProArt PA279CRV to bardzo racjonalny wybór w budżecie około 3000 zł:
bardzo przemyślana i przede wszystkim kompaktowa podstawa

około 380 nitów - wystarczająca wartość do pracy nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach 

bardzo poprawna kalibracja do sRGB

 

Jesli chodzi o jakieś minusy tego panelu, to trzeba tutaj zaliczyć niski kontrast, ale to po prostu cecha paneli IPS, której nie da się przeskoczyć. 
Natomiast w temacie równomierności podświetlenia paneli LED, to nie da się dać gwarancji, że sztuka będzie idealna, bo każdy panel będzie zupełnie inny.

 

Możesz sobie jeszcze zerknąć na pomiary, które są na RTINGS

mariusz247x
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź.  Mam jeszcze pytanie o ten słaby kontrast i to podświetlenie. Jak to wygląda w normalnym użytkowaniu? Czy zawsze będę widział jakieś rozbłyski dookoła np. białej postaci na ciemnym tle? Czy nie jest to jakieś uciążliwe przy normalnym użytkowaniu? i Czy kolor zawsze będzie szary ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.