x-kom hosting

Trzaski w głośnikach przy połączeniu przez S/PDIF.

Requiro
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, niedawno złożyłem nowy komputer i mam problem z dźwiękiem. Podłączyłem do niego głośniki Edifier R1855DB przez wyjście optyczne i przy dźwiękach systemowych Windows, słychać krótki, wyraźny, pojedynczy trzask (choć nie za każdym razem). Trzask słychać np. przy naciśnięciu na suwak głośności w mikserze głośności, przy uruchomieniu filmu w przeglądarce na You Tube, powiadomieniu o wiadomości e-mail. itp. Przy podłączeniu głośników analogowo (2xRCA - mini jack) lub słuchaniu przez słuchawki problem nie występuje. Podobnie jest gdy na komputerze w tle puszczona jest muzyka lub film. Problem wtedy znika. 

Mam też problem z dźwiękiem informującym o naciśnięciu klawisza Caps, przeważnie w ogóle go nie słychać (choć mam zaznaczoną opcję) albo z trzaskiem za to dźwięk pojawia się bez problemu gdy w tle odpalona jest muzyka lub film z dowolnego źródła (odtwarzacz, przeglądarka). 
Głośniki jak i przewód sprawdziłem na innym urządzeniu i są w porządku. Problemem nie jest również karta graficzna, pojawił się za nim ją podłączyłem. Nie powodują go też programy spoza tych dołączonych przez Microsoft do Windowsa, bo trzaski wystąpiły od razu po ponownym postawieniu systemu. 

Sterowniki jak i Windows mam w najnowszej wersji. Korzystałem z narzędzia Latencymon ale wszystko jest ok:  "your system appears to be suitable for handling real-time audio and other task without dropouts". W sieci znalazłem następujący poradnik ( https://www.thefastcode.com/pl-pln/article/how-to-fix-crackling-or-popping-sound-on-a-windows-pc ) i wykonałem wszystkie czynności z listy ale nie pomogło. Dodam jeszcze, że czasem po uruchomieniu system ustawia jako domyślne źródło dźwięku mój monitor (LG 27GN880-B NanoIPS Ergo) chociaż nie posiada on głośników, a jedynie wyjście słuchawkowe. Robi to pomimo tego, że każdorazowo w zakładce "dźwięk/odtwarzanie" wyłączam go, a domyślnym (i jedynym) czynnym źródłem dźwięku jest "Realtek digital output (Realtek USB audio)" ale może to też być związane z tym że próbuję instalować różne sterowniki dźwięku.

Mój sprzęt to: AMD Ryzen 5 7600, MSI Mag B650 Tomahawk WiFi, Windows 10 Home 64 (22H2), sterowniki dźwięku do MB najnowsze, ze strony producenta płyty (na sterownikach Windows jest ten sam problem).

Edytowane przez Requiro
Dopisanie informacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.