x-kom hosting

Częstotliwość odświeżania Hz a FPSy - pytanie o synchronizację pionową

Rising9
utworzono
utworzono

Witam

Zamierzam wymienić sobie monitor i najprawdopodobniej wybiorę sobie model Acer Nitro VG240YEBMIIX, ale mam jedną rzecz, co do której nie jestem pewien. Otóż mój monitor Asus (nie pamiętam już dokładnie jaki to model, ale to chyba bez znaczenia) ma częstotliwość odświeżania w Hz na poziomie 60 a Acer Nitro 100 Hz. W grach zawsze ustawiam sobie synchronizację pionową i gram w 60 klatkach na sekundę. Czy jeżeli kupię wybrany monitor i włączę w grach i ustawieniach Nvidii synchronizację pionową, to czy wtedy monitor będzie wymuszał na karcie graficznej działanie nie w 60, a 100 fpsach, zgodnie z częstotliwością odświeżania? Od razu mówię, że nie próbuję w ten sposób podbić sobie klatek na sekundę, bo wolałbym, żeby zostało ich 60, tylko po prostu nie chcę, aby GPU mi wskakiwało na wyższe obroty żeby dobić do tej setki - tyle ile mam mi w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam

leelareso
komentarz
komentarz

odpalanie synchronizacji zmniejsza ci wydajność, szczególnie w grach gdzie potrafi spaść poniżej tych 60fps + dodaje ogromny inputlag. Jak ci zależy na tych zlokowanych 60 fps to ustaw to w Nvidi. I tak jak ustawisz 100hz na monitorze to będzie wymuszał to 100fps na tym Vsyfie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.