x-kom hosting

Laptop do pracy codziennej / gry

Pawlak093
utworzono
utworzono

Cześć.

Przesiadam się z laptopa LENOVO Z51-70 i5-5200. Laptop był spoko ale od samego początku nie podobała mi się matryca. Kolory są bardzo słabe; czarny nie jest czarny tylko szary. Nie wiem czy teraz kupując laptopa gamingowego za 4-6kzł matryce są podobne czy dużo lepsze. Są matryce IPS z parametrami 100%sRGB (najlepsza?), 45%NTSC, 100%DCI-P3. czy te 45%NTSC to coś podobnego do mojego starego.

Szukam laptopa głownie do pracy codziennej. Przegladannie internetu i bardziej wymagające zadania chociaż gdybym chciał zagrać w GTA6 niech ona pójdzie na średnich lub większych wymaganiach.

Kupiłem laptopa https://www.lenovo.com/gb/en/p/laptops/legion-laptops/legion-5-series/legion-5-gen-7-(15-inch-amd)/82rd00bpuk i ogólnie jest spoko ale nie jestem zadowolony z głośników. Dziwięk jest słaby, 0 basu. Czuję jak by były głośniki MONO :D Format w ustawieniach 16 BIT 4800HZ bez możliwosci zmiany. Po instalacji realtek jest mozliwosc zmiany na 24 BIT ale dzwięk z głośników jest taki sam i głownie z tego powodu będę tego laptopa zwracał.

Wymagania jakie się kierowałem przy wyborze laptopa to matryca 15.6 i rozdzielczość FHD (bo nie wiem czy iść w wyższą rozdzielczosc) i te 100%sRGB . Może być 16' z FHD ale chyba takich nie ma i dobra bateria (ta ma 80wh) inne laptopy gamingowe maja 50-55

Sobiepan
komentarz
komentarz

słuchawki albo głośniki

 

w dzisiejszych czasach tylko drogie laptopy posiadają subofery 

Anawa
komentarz
komentarz

To już laptop kupiłeś czy dalej szukasz? W razie czego podaj swój budżet maksymalny.

 

Cytuj

nie jestem zadowolony z głośników

Laptopowe głośniki z natury są słabe.

 

Pawlak093
komentarz
komentarz

Kupiłem ale zwróciłem. do 8500zł.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

 

Sprane kolory na Twoim laptopie wynikają z technologii, która została tam zastosowana. Z tego co widzę dotychczasowy laptop jest na matrycy TN, która po prostu tak ma, a do tego trzeba zaliczyć słabe kąty widzenia. 

 

Jeśli chodzi o głośniki, to w praktycznie każdym laptopie będą tam "takie same" jakościowo głośniki. Głębokiego basu i klarownej góry na próżno szukać. Tutaj rozwiązaniem byłby jakiś niewielki głośnik Bluetooth lub słuchawki. 

 

Jeszcze słowo o rozdzielczości. Rozdzielczość wyższa niż FHD to plus. Podczas pracy na tekście docenisz wyższe zagęszczenie pikseli i większą przestrzeń roboczą. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na 16-stkę w proporcjach 16:10. Wówczas w pionie obszar roboczy będzie większy. A w grach jeśli GPU nie będzie domagać to skalowanie rozdzielczości w dół na takiej małej przekątnej nie powinno sprawiać problemów. 

 

Zerknąłbym na jeszcze na nowe Nitro, a dokładnie Acer Nitro 16 R7-7840HS/16GB/1TB/Win11 RTX4070 165Hz QHD. Na papierze wygląda bardzo sensownie, wysokie pokrycie sRGB, nie przycięte TGP na GPU i świeży Ryzen
Matryca jest tutaj w 16:10 w rozdzielczości WQXGA. 

  • Dobra wypowiedź 1
Pawlak093
komentarz
komentarz

@X-KOM dzięki za wypowiedź. Mam jeszcze pytanie odnosnie matrycy. Czy te sprane kolory będą też w matrycach 45% NTSC?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.