x-kom hosting

windows 10 z 7

kaskakaka2019
utworzono
utworzono

Witam mam pare pytan i prosze o odp , bo sie nie znam , posiadam system windows 7  a od nowego roku już nie da się uruchomić np steam na nim wiec musze zainstalowac 10

pytania

 1 Czy moge zainstalowac 10 z pendriva  i spod systemu 7 , bo w biosie nie mogę zmienić , i nie działa mi cd room 

2 Czy po instalacji 10 automatycznie załączy się pobieranie sterowników do grafiki oraz plyty glownej , płytki gdzie zaginęły , czy należy wcześniej sobie pobrać stery i mieć 

3  czy jest jakiś dobry program aby przed przeinstalowaniem systemu mogłem podejrzeć wszystkie swoje hasła i konta założone przez 7 lat eksploatacji na pc , gdyz , np w panelu zapamiętanych witryn i stron są hasła dawno już nie pasujące  a nie mam możliwości ich zmiany np do poczty czy choćby sklepów internetowych a sa domyślnie tylko zapamiętane w 1 przeglądarkę a ich nie da się podświetlić jakie to sa 

Gawel
komentarz
komentarz

Problem jest taki że MS zakończył już darmową aktualizację do 10. Krążą gdzieś poradniki jak można to jeszcze zrobić ale czy działają i są legalne to nie wiem

  • Dobra wypowiedź 1
kaskakaka2019
komentarz
komentarz

dlatego pytam 

Anawa
komentarz
komentarz

Co do haseł to pozostaje export haseł z przeglądarki i potem import lub wcześniejsze przejrzenie haseł i ręczne zapisanie tylko tych, które są aktualne.

kaskakaka2019
komentarz
komentarz

ok mam w chrome i mozilla w każdej po 4  listy zakładek zaimportowanych , za kazdym razem musze wejsc i inna listę , da sie je jakos polaczyc przenieś aby  były pod jedna lista czy jak bo to uciazliwe 

piku
komentarz
komentarz

Albo wygoda  z dwoma przeglądarkami albo życiowy problem z eksportem z aż dwóch. Da się przeżyć, zwłaszcza jak chcesz zmienić system. Hasła najlepiej pamiętać w kajecie w szufladzie biurka, do dziś nie złamana zdalnie metoda ;)

 

Dziesiątka ma do większości sprzętu sterowniki w gratisie, oryginalne bez problemu pobierzesz ze stron producentów sprzętu. Z pendrajwa czy nawet pliku instalacyjnego  pobranego na dysk lokalny da się bez problemu zainstalować.

  • Dobra wypowiedź 1
Gawel
komentarz
komentarz

Co do zakładek i haseł to wystarczy skopiować pliki User Data albo Profiles, które są zapisane w C:/ User/nazwa użytkownika/AppData. Potem kopiujesz je w to samo miejsce i masz tak jak było, wszystkie ustawienia, hasła, zakładki

  • Dobra wypowiedź 1
kaskakaka2019
komentarz
komentarz

aha z każdej przeglądarki np mam 4 listy zakładek w chrome i np opera

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.