x-kom hosting

Nowy procesor 14700k i zacinki

Ross12
utworzono
utworzono

Szukam pomocy, bo zostało mi jedynie 2-3 dni na ewentualny zwrot

Moja stara konifguracja:

i5 9600k, z390 tomahawk,16gb ram 3200, rtx 2060 super palit

nowa konfiguracja

14700k, z790 tomahawk, 32gb ram lexar 6400mhz nowy dysk kc 3000 oraz nowy zasilacz msi 1000w, ta sama karta graficzna oraz ten sam  monitor lg 160hz

 

Problemem jest np. pomimo trzymania 160 klatek, w grze league of legends występuję coś takiego czego nie było na starej platformie, potrafi ktoś to wyjaśnić ? Czy procek zepsuty ?  

Nagrywane było w 60fps, wiec nie wiem czy uda się Wam to zobaczyć, ale jest to bardzo frustrujące, jest gorzej niż na starym 9600k mimo ze one nawet nie byl w staniej utrzymać tych 160fps, zazwyczaj było 130-150

Powiem co było testowane:

- wyłączone HT, speed shift, rdzenie e core

- sprawdzane było z profilem xmp oraz bez

- amd freesync nic nie daje

- sprawdzałem instalując grę na też starym dysku ssd

oczywiście na obu komputerach zawsze w grze mam ustawioną synchronizację pionową.

 

 

leelareso
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Ross12 napisał:

oczywiście na obu komputerach zawsze w grze mam ustawioną synchronizację pionową.

Bożżeee.  System oczywiście był na nowo stawiany? Bios masz aktualny? Sterowniki do chipsetu zainstalowałeś? Na jednej kości ramu też występuje problem? Kości ogólnie są osadzone w odpowiednich bankach wyznaczonych przez producenta jako pierwsze?

Ross12
komentarz
komentarz

dlaczego

Cytuj

Bożżeee

 

problem dla mnie jest dosc powazny

 

występuje coś takiego jak tutaj tylko mniej nasilone

 

 

a wiec tak:

- sprawdziłem zasilacz ze starej platformy seasonic 650w FOcus GOLD  --> bez zmian

- włączyłem kompa z jedną kością RAM  --> bez zmian

- system od samego początku został postawiony na nowo na dysku kc 3000 2tb

- jest mały sukces, udało się zredukować szarpanie postaci wyłączając opcję uzyj przewidywania ruchu w lolu, niestety dalej wystepują szarpnięcia obrazu jak jest lock kamery na bohaterze

- bios oraz wszystkie nowe sterowniki ze strony producenta zostały zainstalowane, z jakiegoś powodu pendrive dołączony od MSI nie działa

- tak kości podłączone w drugi i czwarty slot

- ograniczyłem też max fps w ustawieniach nvidi do 157, dalej szarpanie wystpeuje 

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

To bardziej wygląda na problem z łączem niż samym sprzętem. W innych grach jest tak samo?  odpal może jakiś ping w cmd i obserwuj czy jakieś skoki nie występują.

anioł2009
komentarz
komentarz

Capnij fpsy na 120 i testuj.

Ross12
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie jest problem z łączem, już sprawdziłem odplając internet z internetu mobilnego. To występują tak samo np. w RIMWORLD, ten sam save, przy przewijaniu ekranu są scinki obrazu, jest też częsciej drop FPS niz na starym kompie.

 

Zmiana cap FPS nie nie daję, przetestowane. 

 

pppp.png

 

Monitor LG UltraWide 34WP65CP

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Ross12 napisał:

tak samo np. w RIMWORLD,

Czyli to nie dotyczy tylko LOLa ?  Jeśli chodzi o lola to pisali ludzie że odpowiada za to jakies ustawienie / klawisz centrowania kamery na postaci stąd takie skoki... Nie mam jak tego potwierdzić bo nie gram w takie gry..

leelareso
komentarz
komentarz

Możesz to nagrać? Ten 2 filmik z lola co wysłałeś to typowe problemy z łączem takie skakanie bo frametime ani drgnie,

Ross12
komentarz
komentarz

Nie dotyczy tylko lola.  Pamietajcie ze porównuje ten sprzet ze swojaą  starą platformą na 9600k, reszta niczym sie nie różni i tam nie mam takich problemów. Ta sama karta graficzna rt 2060super palit.

 

Co do filmiku, to mam w shadowplay mozliwosc nagrania tylko  w 60fps, i jak ogladam to nagranie to po prostu tego nie idzie zauwazyc. 

 

Ten drugi filmik co wysłałem to zrobiłem to specjalnie wyłączając synchronizacją pionową wtedy fpsy lecą powyzej 400 i to jest normalne zjawisko. Włączenie synchronizacji rozwiązuję ale nie do końca problem.  Zrobiłem to po to zeby było bardziej widać w czym problem. 

 

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Ciężko zauważyć bo na nagraniach nie widać ;d

  • 2 tygodnie później...
Ross12
komentarz
komentarz

Pozwolę sobie odświeżyć temat, dokładnie to jest coś jakby screen tearing zwlaszcza widać to po 20 sekundzie

 

 

 

macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje ?

leelareso
komentarz
komentarz

dalej śmierdzi jak jakiś problem z netcode. Fps i frametime stabilne.

Ross12
komentarz
komentarz

ogólnie fpsy sa stabilne choć zdarza się tez drop, ale to o co mi chodzi to ze za kazdym razem jak uzyje skilla to mam drganie ekranu, to jest mega wkurzające, w sumie juz czasu nie mam, bo 3 tygodnie trzymam procesor, wniosek zlozylem juz tydzien temu, no i co, chyba go odesle ... @leeareso a na swoim ryzenie nie masz problemów ? bo chyba zmienie na 7800x3d

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

nie mam, problem jest taki że dajesz wszystko z lola. Nie ma porównania do innych gier.

Możesz pobrać program occt i w nim przetestować cpu tak samo program hw info by zobaczyć czy jakieś błędy pcie występują

Ross12
komentarz
komentarz

moje oczy nie są w stanie zobaczyć problemu w innych gierkach

leelareso
komentarz
komentarz

Tym bardziej mnie to teraz utwierdza że to problem netcodu tej zrypanej gry ;d

Damian22w
komentarz
komentarz

Musisz byc chyba strasznym wzrokowcem skoro Ty tam widzisz jakies przycinki, bo ja nic takiego na tych filmikach nie zauważyłem, procek masz az nad to do tej gry on sie tutaj nudzi patrzac na obciążenie jego.

leelareso
komentarz
komentarz
38 minut temu, Damian22w napisał:

Musisz byc chyba strasznym wzrokowcem skoro Ty tam widzisz jakies przycinki, bo ja nic takiego na tych filmikach nie zauważyłem, procek masz az nad to do tej gry on sie tutaj nudzi patrzac na obciążenie jego.

Ślepy w takim razie jesteś bo są ewidentne stuttery.

Ross12
komentarz
komentarz

@Damian22w

akurat na ostatnim nagraniu widać dosyć wyraźnie problem, zobacz dobrze, jak uzyję skilla występują zacinki w obrazie, nie patrz się może na postać tylko na np. wieże

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.