x-kom hosting

Komputer do gier w budżecie +/- 8 tyś. złotych - przykładowa konfiguracja

Krzycho333
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, 

 

Planuję zakup komputera, tak jak w tytule, z przeznaczeniem typowo rozrywkowym. Nie jestem jakimś wybitnym specjalistą, opieram się tylko i wyłącznie na tym co przeczytam i zobaczę w internecie. I tak - stworzyłem przykładowy konfig, bardzo proszę o opinie, ewentualnie co byście zmienili, zamienili, co dodali lub usunęli. No i ogólnie czy te części pasują do siebie ^^

Dziękuję bardzo :) 

 

 

Całość pracować będzie z monitorem Samsung Odyssey G7, 240Hz, 2K, z G-Syncem

 

 

1A.PNG

1B.PNG

Edytowane przez Krzycho333

Requiro
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli nie możesz wstrzymać się z zakupem do końca stycznia 2024 czyli premiery RTX 4000 z dopiskiem "Super", to w podobnym budżecie, do grania w 2k wziąłbym słabszy procesor (np. AMD Ryzen 5 7600 - ok. 900 PLN), a za to mocniejszą kartę (RTX 4070 Ti - ciekawą wersję można kupić już za ok. 4100 PLN). Da ci to na pewno więcej FPS. Dodatkowo, do słabszego procesora spokojnie wystarczy chłodzenie powietrzne za ok. 200 PLN (np. ENDORFY Fortis 5 140mm), za to mógłbyś wziąć lepszy zasilacz ze złączem 12 VHPWR (np. MSI MPG A850G PCIe5.0 850W 80 Plus Gold ATX 3.0 za ok. 600 PLN). Jeżeli chcesz grać w rozdzielczości 1080p to zestaw wydaje się ok.

Edytowane przez Requiro
Krzycho333
komentarz
komentarz

@Requiro Cały zestaw został, a kartę zmieniłem na rtx 4070ti. Zamówienie już odebrałem a szkoda, bo nie wiedzialem o tych z serii 'super' ale to nic, w przyszlosci sie zmieni :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.