x-kom hosting

TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 oraz PURE LOOP 2 FX 360mm - Podłaczenie

Hdrsky
utworzono
utworzono

Witam.

 

Od jakiegoś czasu posiadam chłodzenie wodne do procesora. Mam pytanie dotyczące poprawnego podłączenia do płyty głównej (jak w opisie postu).

Aktualnie podłączyłem według zaleceń producenta czyli: pompa + wentylatory pod hub oraz z huba podłączyłem do gniazda CPU FAN. To dobre rozwiązanie ?

Pompa oraz wentylatory pracują na tej samej "fali' oraz prędkość pompy i wentylatorów regulowana jest z jednego ustawienia. Nie mogę dwóch z osobna...

 

Próbowałem podłączyć osobno AIO i osobno wentylatory z hub pod CPU FAN  to nie wykrywało chłodzenia procesora i komputer nie startował

 

Co mogę zrobić ??

  • 4 tygodnie później...

Hdrsky
komentarz
komentarz

UP !

Sławomir
komentarz
komentarz

Pompę podpinasz pod gniazdo oznaczone AiO PUMP,

Wentylatory pod hub, Hub pod CPU_FAN

Hdrsky
komentarz
komentarz

Podłączałem tak i nie wykrywa chłodzenia procesora. Może to przez RGB?

Sławomir
komentarz
komentarz

zrób tak, podłącz pompe pod gniazdo pompy, jeden wentylator z AiO pod CPU_FAN,

a kontroler pod CPU_OPT

Hdrsky
komentarz
komentarz

Wentylatory kręcą ale nie można ich ustawiać pod cpu_opt

Hdrsky
komentarz
komentarz

Zrobię tak... Kupię rozdzielacz na 3 wentylatory i bezpośrednio podłącze je pod cpu_fan. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. 

Sławomir
komentarz
komentarz
36 minut temu, Hdrsky napisał:

nie można ich ustawiać pod cpu_opt

co to znaczy że nie można ich ustawić..

z poziomu softu płyty głównej, lub biosu powinieneś mieć pokazane obroty z cpu_fan jak i obroty z cpu_opt.

wentylatory z kontrolera są pokazane jako 1 sztuka zawsze

 

weź sobie ściągnij program asusa AI suite 3

Hdrsky
komentarz
komentarz

Kręci się jeden wentylator co jest podłączony pod cpu_fan. Moduł be quiet podłączyłem pod cpu_opt. Wentylatory kręcą się ale płyta nie widzi że są podłączone . Nie mogę ustawiać prędkości 

Sławomir
komentarz
komentarz

sprawdź kabel od kontrolera, może się poluźnił.. poruszaj nim w gnieździe cpu_opt jak i w samym kontrolerze.

Hdrsky
komentarz
komentarz

Próbowałem i nic 

Sławomir
komentarz
komentarz

to zostaje kupić kabelek na 3 wentylatory

 

Hdrsky
komentarz
komentarz

Próbowałem wszystkiego . Zamówiłem i myślę że to będzie najlepsza opcja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.