x-kom hosting

Jakie timingi do ramu wybrać

Mogeto
komentarz
komentarz

To bez większego znaczenia czy masz CL16 czy CL17. Różnice w wydajności są minimalne, także należy sugerować się głównie ceną.  Dopiero przy kiepskich opóźnieniach DDR4 typu CL22 strata w wydajności zaczyna być bardziej widoczna.

W wyborze pamięci RAM bierzesz pod uwagę nie tylko płytę główną, ale również i procesor.

TwistedFatee
komentarz
komentarz

Chodziło mi o te 16-18-18-36 zostawić czy wybrać inne?

Mogeto
komentarz
komentarz

Masz obecnie jakiś RAM czy budujesz od zera?

Jaki procesor posiadasz? Ile docelowo chcesz mieć pojemności RAM?

TwistedFatee
komentarz
komentarz

Mam ze starego komputera g skill 8gb ddr4 2400, chce wymienić na 2x8gb 3200 bo taka maksymalnie obsługuje moja płyta główna.

Procesor to ryzen 5 3600

Mogeto
komentarz
komentarz

Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym czy ten GSkill podkręci się do 2800. Jeśli tak, to dokupiłbym drugi identyczny, bo spora szansa, że również pójdzie do 2800.

W ten sposób będzie taniej, bo zamiast 16GB będziesz musiał dokupić jedynie 8GB.  Różnica w wydajności pomiędzy 2800 a 3200 jest niewielka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.