x-kom hosting

Kabel PC -> TV 120 hz + monitor

awe
utworzono
utworzono

Czesc, mam komputer z karta Nividii 3060 12 gb i chciałbym podlaczyc go kablem HDMI do TV QE55Q80BAT w calu sporadycznego grania.

Pytanie jaki kabel hdmi będzie stosunkowo najlepszy zeby jak najmniej stracić na jakości a cena tez nie bya z kosmosu? Dodam, że TV obsługuje 120 hz, a długość kabla tonokolo 8 metrów.

 

Drugie pytanie to myslalem o zmiaie monitora LG 24MP59G, kupiłem Dell G2722HS i przejście na niego bylo fatalne, kolory nieakceptowalne pomimo wielu prob ustawienia, bardzo wyostrzony obraz meczacy oczy i tragiczne podświetlenie zwłaszcza w rogach ekranu w efekcie monitor odesłany. Pytanie co byście polecali dużego przeskoku nie będzie bo nadal chce najlepiej 25 cali, ale rozwaze 27, rozdzielczości tylko HD niski czas reakcji dobre kolory i czernie IPS jak najbardziej i zależy mi tez na wyglądzie, idealnie to nkolor biały/szary itp. Ale wiem ze jest bardzo mały wybor więc czarny najlepiej bezramkowy do 1000 zl chyba ze cos naprawdę godnego uwagi będzie z nieduza doplata. Po przygodzie z dellem zastanawiam się czy jest w ogole sens wydawać pieniądze na nowy monitor jeśli nie odczuje większej różnicy jak przy obecnym LG. Czy bie zmienić tylko kabel do monitora  hdmi na displayport i poczekać jeszcze z dwa lata.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

 

Jesli w 4k chcesz cieszyć się odświeżaniem 120Hz, to musiałbyś wyposażyć się w kabel HDMI 2.1, ale kabel takiej długości musi już być aktywny. Koszt takiego kabla, który będzie miał 10 metrów to już koszt około 1000 zł. 
Rozsądniej będzie raczej wziąć kabel HDMI 2.0, którym obsłużysz 4k 60Hz. 

 

Jesli chodzi o monitor, to ten dyskomfort, który Ci doskwierał był spowodowany przez dosyć niskie zagęszczenie pikseli, które jest ogromną wadą monitorów 27-cali FHD, szczególnie jeśli nie masz jakiegoś bardzo głębokiego stanowiska.  Na FHD 24-25 cali będzie zdecydowanie lepiej. 

Zamiana kabla z HDMI na DisplayPort niczego nie zmieni. 

 

Opisywany przez Ciebie problem z nierównomiernym podświetlaniem to niestety loteria i każdy egzemplarz będzie inny - lepszy lub gorszy. 
 

 

  • Dziękuję 1
awe
komentarz
komentarz

4k to chyba niekoniecznie nie wiem co na to moja karta grafiki a od telewizora siedze daleko więc może i full HD byloby ok, albo 2k tak jak wspomniałem to raczej sporadycznego grania.

Widzialem nawet takie wynalazki jak  bezprzewodwe hdmi i ceny nie sięgały 200 zl ale nie chce mi się wierzyć, że to ma cos wspólnego z dobra jakoscia.

 

Mógłbym prosic o link do kabla np. 2 kabli hdmi 2.1 8metrow dla 4k 60 hz i 2k/full hd 100/120 hz ?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

HDMI jest standardem kompatybilnym wstecz tzn. że pomiędzy portami HDMI 2.1 możesz wykorzystać kabel HDMI 2.0, który jest znacznie tańszy. 


Jeśli nie potrzebujesz 4k 120Hz, to HDMI 2.0 pasuje tutaj idealnie. W niższych rozdzielczościach wyższe odświeżanie powinno działać poprawnie. 
Te dwa kable powinny zdać u Ciebie egzamin. 
https://www.x-kom.pl/p/553874-kabel-hdmi-silver-monkey-kabel-hdmi-20-w-oplocie-hdmi-8m.html
https://www.x-kom.pl/p/1178210-kabel-hdmi-baseus-kabel-hdmi-20-4k-8m.html

 

Ważna sprawa, że raczej nie warto utykać takiego kabla gdzieś w listwie przypodłogowej, bo każde zagięcie powoduje pewne zakłócenia, a przy tak długim kablu będzie to miała spore znacznie. 
Pamiętaj, że jest to sygnał cyfrowy, więc on nie zacznie śnieżyć, a po prostu nie będzie wyświetlał nic. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.