x-kom hosting

Laptop do gier/ 5500 zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Yodak
utworzono
utworzono
#laptopy #gry
Pisze jeszcze raz ale teraz z konkretami, chce kupić laptop do grania ale też zwykłego użytkowania pod studia itp. mam dwie oferty, które mnie interesują, naoglądałem się multum recenzji dzisiaj i nadal nie wiem co wybrać dodam że planuje dobrać jeszcze w przyszłości jakiś monitor 240hz + i teraz pytanie czy miał ktoś doświadczenie z danymi modelami lub jest w stanie się wypowiedzieć jakoś o tej specyfikacji. Pierwszy raz mam styczność z laptopami od Gigabyte'a i zastanawiam się nad ich jakością, ale spece kuszą

1 opcja Lenovo LOQ 15: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-loq-15irh8-15-6-ips-144hz-i5-13500h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4060

2 opcja Aorus 15: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-gigabyte-aorus-15-9kf-e3ee353sd-15-6-ips-360hz-i5-12500h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4060

montell81
komentarz
komentarz

Wrzuciłem te dwa lapki w porównywarkę.
Róznice to procesor: 13500H i 12500H, 13gen i 12gen i taktowanie. Te parametry jak i częstotliwość RAM na korzyść Lenovo.

Z kolei na korzyść Gigabyte to maksymalna moc karty graficznej 140W i 115W, odświeżanie obrazu 360Hz i 150Hz i pojemność baterii.

Nie wiem na ile istotne są te różnice. Sam zastanawiam się nad tymi laptopami.
Może wypowie się ktoś bardziej obeznany.

anioł2009
komentarz
komentarz

Do grania w laptopie bardziej liczy się gpu, a więc tu uderzałbym w gpu o większym TGP.  Różnica między procesorami jest marginalna.

Gigabyte będzie głośniejszy podczas obciążenia i być może gorętszy nieco niż Lenovo.

Yodak
komentarz
komentarz

@montell81 w lenovo max tylko 16Gb jakbym chciał dołożyć to lipa / różnica 5200MHz a 4800 nie wiem jak bardzo jest odczuwalna 

@anioł2009 tak większe TGP oczywiście, ale z tego co czytałem i prawie wszyscy recenzenci mówią o tym że w 4060 laptopowych one i tak najwięcej wyciągają przy ok 115 W 

 

No i kurde powiem wam że dalej nie wiem na pewno w przyszłości będę chciał dobrać monitor i tak 165/240Hz albo więcej jeśli chodzi o dokładanie do laptopa to myśle że ram po gwarancji lub dysk / aktualnie mam szybki 1tb zewnętrzny i dobrze się spisuje więc na nim prawdopodobnie będę leciał do gwarancji. No a przed tym wyborem laptopa i jedyne co mnie martwi to jakoś wykonania Gigabyte'a kusi 360hz i rozszrzenie do 32Gb ramu, bo jeśli chodzi o lapki to, kto inny to im produkuje (chyba hyperbook?) pod uwagę biorę też asusa A15 (R7-7735HS i 4060) ale obawiam się że chyba jest to słabszy procesor i może być nie wystarczający też nie mam doświadczenia z procesorami od amd

anioł2009
komentarz
komentarz
8 minut temu, Yodak napisał:

tak większe TGP oczywiście, ale z tego co czytałem i prawie wszyscy recenzenci mówią o tym że w 4060 laptopowych one i tak najwięcej wyciągają przy ok 115 W

To czego nie mówią to że przy dobrym chłodzeniu możesz podkręcić gpu ( bo masz większy limit tgp ), ponadto to zależy od temperatury jaką aktualnie osiąga gpu. U mnie na wodzie 3060 wbija na 115W  ale temperatura jest 50 stopni podczas grania :)    

 

8 minut temu, Yodak napisał:

w lenovo max tylko 16Gb jakbym chciał dołożyć to lipa / różnica 5200MHz a 4800 nie wiem jak bardzo jest odczuwalna 

wymieniasz na 2 kości po 16 i masz 32gb , w czym problem ??

 

8 minut temu, Yodak napisał:

jakoś wykonania Gigabyte'a kusi 360hz i rozszrzenie do 32Gb ramu, bo jeśli chodzi o lapki to, kto inny to im produkuje (chyba hyperbook?)

Nie, gigabajtowi i hyperbokowi robi kadłubki Clevo..to tajwańskie konstrukcje o dobrych jakościowo płytach głównych o czym prawie nikt nie wie. Niestety są one głośne... Sam miałem i mam kilka hyperbooków ( moj obecnie jest na wodzie i mam cisze absolutną :E ).

  • Super 1
Yodak
komentarz
komentarz

@anioł2009 Okej dzięki za info o tym chłodzeniu, a coś na temat tego asusa A15 dałbyś radę powiedzieć 115-140 tgp (140 w dynamic boost/nie wiem co to za technologia) sprawdziłem jednak ten procesor chyba stoi równo koło tej i-piątki i może jest bardziej wydajny / w tym asusie kusi mnie to że aktualnie mam i nie narzekałem na niego 5 lat służy do 3 z brakiem spadku wydajności przy dobrej konserwacji +g-sync którego nie ma w aorus i grafika pewniejsze tgp // ehh czuje się jak przed wyborem auta też się na nic nie mogłem zdecydować 6 miesięcy szukałem XD

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

@Yodak  

Generalnie z a15 był problem z chłodzeniem tego..Bardzo duzo tego miałem na serwisie zaraz jak pokazał sie pierwszy model a15. Do tego armoury crate robiło figle z ustawieniami wentylatorów i innych opcji, często się też wysypywało.  Dynamic boost to chodzi o to że te 25W dynamicznie jest rozdzielane miedzy cpu a gpu w zależności czego bardziej gra potrzebuje w danym momencie, jeśli gra typowo graficzna to 25W idzie w gpu i ma do 140W wtedy gpu.

Natomiast konfig z 4060 i ryzenem o którym wspominasz radzi sobie okej. Dlaczego tylko okej ? Ano temp cpu często oscyluje w okolicy 85-90 stopni. Ponadto gpu rzadko dobija do 100W...  W cyberpunku np średnio na cpu było 85-88 stopni a gpu dobijała tylko do 98W.  Nie wiem czym to jest spowodowane, być może armoury crate coś tam blokuje ALE cpu ładnie trzymał taktowanie które nie spadało poniżej 4,5 Ghz co przy takiej temperaturze jest ładnym wynikiem

Mimo wszystko ja bym brał aorusa z 12500h

montell81
komentarz
komentarz

@aniol2009 czy dobrze rozumiem, że w tej cenie GIGABYTE Aourus jest najlepszym wyborem?

anioł2009
komentarz
komentarz

@montell81  zależy od innych czynników też, zauważ że Aorus nie ma klawiatury numerycznej,  Lenovo loQ ma. Lenovo powinien być troszkę cichszy niż Aorus...

Z kolei pod  względem limitów gpu Aorus wygrywa. Być może z punktu widzenia zwykłego użytkownika nie zrobi to np Tobie różnicy i weźmiesz co Ci bardziej pasuje albo laptopa z numpadem albo Aorusa z matrycą 360hz ... ja jako modder, przerabiacz, usprawniacz, wodowacz laptopów wziąłbym aorusa ze względu na tgp karty mimo - wydawałoby się - starszego procesora :)  

Każdy kto szuka laptopa do gier MUSI sobie odpowiedzieć na pytania: na czym mi zależy bardziej, z czego mogę zrezygnować, co mi przeszkadza a co nie ( hałas, plastikowa budowa, temperatura palmrestu podczas grania ) :)  

Trochę tak jak Kolega @Yodak napisał - to jak szukanie i wybór samochodu  :E 

montell81
komentarz
komentarz

Dzięki @aniol2009
Nie będę już burzył wątku autorowi. Swoje pytania będę kontynuował w swoim otwartym temacie.

  • Haha 1
Yodak
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dzięki za wyczerpującą wypowiedź... ale teraz jeszcze bardziej mam namieszane już byłem prawie pewien zakupu asusa a teraz sam nie wiem starałem się znaleźć porównanie do Aorusa w stress testach i benchmarkach ale nie mogłem takiego znaleźć aktualnie Asus bez os stoi za 5000 na komputroniku, a Aorus 5300 // po samej specyfikacji i po dobrej przygodzie z aktualnym Asusem kusi, aczkolwiek Aorus też ma swoje zalety  / być może software Asusa został już jakoś zaktualizowany i nie ma aż tylu problemów jak przy premierze no muszę się jeszcze zastanowić akurat fajnie bo jest czas do 15 i tak nie mają na magazynie Asusa więc jeszcze coś pogrzebie w internetach może coś się pojawi... i zrodzi kolejne pytania (:  oj jak ja już bym chciał być po zakupie i mieć to w trąbce XD //

anioł2009
komentarz
komentarz

@Yodak armory crate bylo zaktualizowane , obecnie w cyberjanku dobija do 110w :)

Yodak
komentarz
komentarz

@anioł2009 no to może nie taki diabeł straszny myślę, że się zdecyduje mam nadzieję że nie będę sobie pluł w brodę jak kupie to dam update jak się sprawuje dla przyszłych 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.