x-kom hosting

Niskie zużycie karty, ścinki w grach

wsiur
utworzono
utworzono (edytowane)

W każdej grze niezależnie od ustawień graficznych spotykam się z sekundowymi ścinkami lub spadkami fpsów. Zaobserwowałem zużycie karty graficznej na poziome 60% nawet przy bardziej wymagających grach na wysokich ustawieniach. Nie wiem czy to jest powodem ścinek ale myślę, że warto wspomnieć.

 

obraz_2023-12-04_224744018.png

leelareso
komentarz
komentarz

Jakie temperatury? W jakie gry grasz? Jaki zasilacz (marka i moc). Zapodaj screena z program crystal disc info. Pokaż screena z programu HWINFO podczas gry.

wsiur
komentarz
komentarz

@leelaresotemperatury na karcie

nie przekraczaja 65 stopni, zasilacz to silentiumpc 500w, gram w league of legends, fortnite, rdr2, valorant, cs2, wiedzmin 3image.thumb.png.532bd32c8f10f4effc1fb2f995f07709.pngobraz_2023-12-06_001144869.png.7cfb4f8a53a902ee41a2e1e4faafb6bf.png image.thumb.png.3350f96e1ab8a20ff3b884531703261f.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Patriot na którym masz windowsa już prawie na wykończeniu jest.

 

W cristal disk info kliknij funkcje-funkcje zaawansowane- wartość raw- zaznacz 10 dec i zrób jeszcze raz screena i wstaw tutaj ( chodzi o tego patriota )

wsiur
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009tak to wyglada teraz

image.thumb.png.8aa618713d05e2f6b43ea4a43252ba2b.png

leelareso
komentarz
komentarz

dysk systemowy na śmietnik, coś ty robił że po 7000 godzinach masz tyle zapisów na dysku. Katowałeś go dla testów czy co ;d

wsiur
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso normalne uzytkowanie mam go lekko ponad 2 lata ale kompa kupowalem gotowca ze sklepu, mozliwe ze dali mi lekko zuzyty dysk? xD

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Noo optymistycznie to nie wygląda...wygląda na to jakby ktoś nim kopał krypto :piku:

Dla porównania zobacz mój dysk ile ma godzin przebiegu a ile ma zapisów / odczytów hosta :E 

 

Screenshot_1.thumb.png.22f88206d5165b93a64d4bced690f5aa.png

wsiur
komentarz
komentarz

@anioł2009 faktycznie, nie mialem zielonego pojecia, ze tak to wyglada. czyli ścinki moga byc spowodowane dyskiem? przeniesienie systemu na m2 cos pomoze czy powinienem sie pozbyc patriota calkowicie?

anioł2009
komentarz
komentarz

Przeniesienie nie, nie klonuj systemu z uszkodzonego dysku bo mozesz sklonowac  z błędami i bedzie  się dziać to samo na nowym dysku...

Postaw system na m2 a patriota wyjmij. Wtedy testuj kompa czy są ścinki... 

wsiur
komentarz
komentarz

@anioł2009 na m2 mam juz jakies pliki, mimo to mam zainstalowac windowsa normalnie czy to cos zmienia? strace je?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zrób kopie plików z tego m2 na których Ci zależy na pendrivie, dysku zewnetrzym itp. Jeśli nie masz możliwości to kombinuj.

Dysk będziesz musiał sformatować podczas instalacji wiec wszystko poleci z niego. Na czysty dysk instalujesz swiezy system ze sterownikami.

Wiesz w ogóle jak to działa, jak sie zabrać do tego i co z czym się je ??

wsiur
komentarz
komentarz (edytowane)

instalowalem juz raz system, ale dysk byl czysty wtedy i podpiety, wiec aby wpialem pendrive z windowsem i instalowalem, nie bylo wiekszej filozofii, tym razem bedzie to inaczej wygladac?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie, system wgrywa się tak samo. Tylko wczesniej musisz sobie kopie danych porobić i wypiąc dysk patriota. Potem pendrajwa z instalką windowsa wpinasz w usb i .. dalej juz wiesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.