x-kom hosting

Pc nie włącza się

brzozowski886
utworzono
utworzono

Witam. Jestem tu nowy i mam problem z pc. Komputer ma już swoje lata i zaczęły się problemy z włączaniem. Mianowicie włączę go to tak jakby nie włączał monitora. Muszę włączyć sama listwę odczekać kilka minut i wtedy go uruchomi, ale też nie zawsze. Czasami startuje wszystko normalnie ale nie dokończy włączania, tzn wlaczy się wszystko tak jak powinno z początku i zostaje na czarnym ekranie. Podpowie mi ktoś co zrobić bo nie ma nikogo kto mógłby się tym zajac.

anioł2009
komentarz
komentarz

Na początek: czy masz możliwość podpięcia komputera do innego monitora albo telewizora ?? Wygląda na to że coś z zasilaniem w monitorze jest ( kondensatory mogą być walnięte i nie ładują się przy właczonym zasilaniu ).  Mówimy tu o samym monitorze... Bo jeśli masz na myśli że monitor się uruchamia normalnie ( lampka power ) ale nie ma obrazu ( czyli sygnału video z karty graf ) to już inna bajka... Najpierw sprawdź na innym monitorze / tv 

brzozowski886
komentarz
komentarz

Monitor jako monitor według mnie działa normalnie. Wygląda to tak jakby go nie uruchamiał komputer. Jak odpialem monitor od komputera to wyskakuje komunikat sprawdź kabel do komputera i monitor wygląda normalnie. Po włączeniu powinna zapalic ie lampka w monitorze z zoltej n niebieska. I jak się tak dzieje to próbuje se uruchomić. A często Est że komputer słychać że się włącza ale na monitorze nie zmi.i koloru lampka. A i jeszcze co sie dziwnego stało z dnia na dzień to przestał się "wydobywac " dźwięk na głośniki. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.