x-kom hosting

plama na płycie głównej

jws
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem Płyte główna ,,Gigabyte B650 AORUS ELITE AX,,  po rozpakowaniu płyty nad złączem PCIE 16 i po lewej stronie płyty na rancie zauważyłem dziwną plame. czy z taką plamą mogę przystąpić do składania komputera czy płyta jest uszkodzona i konieczna jest wymiana ?

motherboard.png

plyta 2.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Hmmm to nad slotem nie wygląda na pierwszy rzut oka źle... Weź patyczek do uszu nasącz alkoholem czystym i spróbuj zmyć delikatnie...  Widziałem już takie plamki po jakiejś substancji oleistej z fabryki ale i też wygrzane miejsca z przebarwieniem a tu akurat na ścieżkach jest to.

 

Na 2 zdjeciu nic nie widać :E 

  • Dziękuję 1
jws
komentarz
komentarz

@anioł2009 może być to gazik nasączony alkoholem izopropylowym, czy lepiej nie ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak najbardziej może :) 

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, a gdzie kupiłeś tą płytę...

jws
komentarz
komentarz

@adijedi na morele

@anioł2009 nic nie pomogło, plama cały czas jest :(

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli wygląda tak samo to jest to przegrzana ścieżka w laminacie. Ja bym to zwrócił

 

Aha... morele :E  i wszystko jasne..

jws
komentarz
komentarz

@anioł2009 tak też chyba zrobię, co jest nie tak z morele? jakiś wadliwi sprzęt wysyła ?

anioł2009
komentarz
komentarz

@jws uuu długa historia...ale osoby które zajmują sie składaniem i serwisem PC polegające na sklepach z hardware wiedzą co z nimi jest nie tak :E  Przestałem tam kupować po któryms razie jak dostałem zgniecione, uszkodzone, używane niby nowe rzeczy. 

jws
komentarz
komentarz

@anioł2009 myślałem ze morele wysyła tylko nowy sprzęt i się zupełnie się nie spodziewałem ze po pierwszym zamówieniu dostane uszkodzony sprzęt 

adijedi
komentarz
komentarz

dlatego pytałem jaki sklep...

ok zrób tak;

masz prawo zwrotu bez konieczności podania przyczyny, ale możesz wprost napisać w formularzu, że produkt nie jest zapieczętowany/laminowany plombą orginalną od producenta, dopisz jeszcze że po zwrocie informujesze o tym uokik...nie musisz tego robić, ale napisać a jakże,

usuń konto, wycofaj dane i na spokoju możesz tutaj nas podpytać gdzie kupić prawilnie, pozdrawiam

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

@jws a skąd, dlatego najlepiej podpytać na forum. :)

 

Kolega wyżej dobrze mówi: masz 14 dni na zwrot zakupionego towaru przez internet bez podania przyczyny, mam nadzieje że jeszcze masz na to czas :niepewny:

jws
komentarz
komentarz

dopiero dzisiaj odebrałem to od kuriera, także mam jeszcze całe 14 dni na zwrot :lol2:, wysłałem już zgłoszenie z reklamacją i napisałem o tej plamie + zdjęcie tej plany... mam nadzieje ze reklamacje obejdzie się bez żadnych komplikacji 

@adijedi myślisz ze podanie faktycznego powodu reklamacji a nie tego co napisałeś może skutkować tym ze z reklamacją będą jakieś problemy, zapomniałem też dodać ze zamówienie które u nich składałem brałem na jednoosobowa działalność gospodarczą. A z tego co tam czytałem to w tym przypadku są nieco inne warunki reklamacji 

 
adijedi
komentarz
komentarz

hmm nie wiem czy przeczytałeś inny mój post...ale ja w tym sugerowałem formularz z tytułu prawa zwrotu ; bez podawania przyczyny...

Ty natomiast skorzystałeś z tytułu reklamacji... Tyle ode mnie, staraj się czytać ze zrozumieniem następnym razem, pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.